Piraci z Wysp Śpiewających

Seria: Niezapomniane Książki Naszego Dzieciństwa
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Casthaluth

Inne wydania

Marcin i jego wuj Leon w trakcie podróży po Jugosławii gubią przeznaczone na ten cel pieniądze. Na domiar złego psuje się im ukochany, choć wiekowy samochód wuja. Próby zarobienia niezbędnych na naprawę wehikułu i powrót do Polski funduszy powodują cały ciąg skomplikowanych i zabawnych wydarzeń, w które wikłają sie raz za razem obaj bohaterowie. Czym skończy się ta niezwykła podróż?

źródło opisu: www.zielonasowa.pl

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

nemezis87 | 2016-06-14
Przeczytana: 18 lutego 2016

Mam słabość do tej zapomnianej, PRL-owskiej serii młodzieżówek! I to taką, że nawet prowadzę dla siebie cmentarzysko takich literackich trucheł. Chyba ponad 30 ich dotąd wygrzebałam w antykwariatach. Co jakiś czas też jakąś wyciągam z szafki i czytam, bo po cóż miałabym je ratować, jeśli nie po to! I tym razem padło na niezapomnianego Bahdaja, którego uwielbiałam w dzieciństwie.

I wciąż muszę stwierdzić, że pisał wspaniale! I ta PRZYGODA! Przygoda prawdziwa, bez telefonów, laptopów za to z brudną twarzą i zdartymi łokciami! Czyli to za czym nasze pokolenie tęskni. Ja wprawdzie już w zimowe popołudnia mając jakieś 10 lat, grywałam z koleżankami w Mario na pegasusie i tak przeżywałam ,,przygody", ale prawda jest taka, że jak tylko mogliśmy porzucaliśmy telewizor czy pegazusa, o komputerze rzadko kto marzył, na rzecz piłki, kijków do palanta, albo ,,baz" na drzewie. I to wszystko przypominają mi takie starocie.

I dlatego je lubię, nawet jeśli niektóre partie trzeba odsiać przez sito...

Rubikon | 2016-05-29
Na półkach: Wehikuł czasu, Przeczytane

Jak na powieść przygodową, akcja „Piratów z Wysp Śpiewających” toczy się w leniwym, niespiesznym, wakacyjnym tempie i jej zasadnicza oś nie jest zbytnio rozbudowana. Jej przeważającą mocną stroną nie są zatem fabularne fajerwerki i kaskada kalejdoskopowych wydarzeń – choć tak rozumianej przygody również tu nie brakuje – lecz urok odwiedzanych miejsc, sensualizm opisu oraz wakacyjny luz i optymizm wobec komplikacji towarzyszących podróży. Słowem, powieściowy odpowiednik kina drogi; a także pochwała niespiesznego podróżowania i smakowania doznawanych wrażeń. Po latach powieść tę czyta się wprawdzie bardziej myślami niż emocjami, niemniej jednak – równie wspaniale. Polecam!

MrDelelasek | 2012-05-08
Na półkach: Teraz czytam

ciekawa i wesoła trochę śmieszna książka dlatego dostaje odemnie już na początek pełne 10

zacofany-w-lekturze | 2013-06-22

Anubis | 2016-01-29
Przeczytana: 22 stycznia 2016

Dla młodzieży fajna pozycja ale i dorosły też nie powinien się krzywić.

Ron | 2014-07-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki