Wiedźmin
komiksy
bythewoods

Autoryzowana adaptacja opowiadania Andrzeja Sapkowskiego.

źródło opisu: okładka

goskrzys | 2016-04-07
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

Na plus na pewno można zapisać wierne odtworzenie zamysłu i treści opowiadania "Mniejsze zło" z cyklu opowieści o Wiedźminie. Na minus - pewną sztywność postaci w scenach walki, dość mocno denerwującą w ilustracjach Polcha. Jaskra również wyobrażałam sobie nieco inaczej, ale to akurat tylko i wyłącznie kwestia wyobraźni mojej i ilustratora ;)

Ogólnie: spójnie współtworzy klimat komiksowego cyklu opowieści o Geralcie i spółce.

Bartosz | 2016-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Klimat i sama wizja świata "Wiedźmina" oddana w rysunkach Polcha na plus. Problem w tym, że komiks jest za krótki i niektóre wątki są zaczęte, ale niedokończone, co dziwne, ponieważ można by je usunąć i nie wpłynęłoby to negatywnie na odbiór, a wręcz przeciwnie. Na minus trzeba również zaliczyć skandaliczne błędy w korekcie tekstu, którego jest na mniej niż dwie strony kartki A4. Jest to bardzo dziwne, ponieważ czytałem właśnie najnowsze, czwarte wydanie tegoż zeszytu z roku 2016 i nie nie powinno być w nim już błędów. Nie wiem, czy były w poprzednich wydaniach, ale najprawdopodobniej również tam je można znaleźć. Ogólnie komiks uważam za dobry i wart zainteresowania ze strony fanów Geralta pomimo kilku błędów.

książek: 1905
krzysiu966 | 2015-07-13

Na plus komiksu trzeba zapisać bardzo ładną kreskę. Niestety mimo wszystko - w tym przypadku komiks tylko w małym stopniu oddaję prawdziwy sam Sapkowskiego.

Mateusz Maszloch | 2016-11-14
Spursmaniak | 2016-11-10