Fotografik

Wydawnictwo: Amber
The Big Picture
intryga, thriller
Anna

Ben Bradford to człowiek sukcesu. Ma świetną posadę na Wall Street, żonę, dwoje dzieci i wygodne, komfortowe życie. Jest tylko jeden problem: Bradford tego właśnie nienawidzi. Chce spełnić swoje marzenie: być kimś zupełnie innym. Za wszelką cenę. Ale ceny spełnienia nie może sobie nawet wyobrazić...

Bastet | 2011-07-04
Na półkach: Przeczytane, 2003 by Bastet
Przeczytana: 09 listopada 2003

Fantastyczny thriller psychologiczny. Mamy tu bohatera: przeciętnego fotografa, który nie może się przebić. Ma pieniądze, kolekcję bardzo drogich aparatów,ale cały czas marzy, aby zrobić kiedyś takie zdjęcie, które uczyni go sławnym. Los podsuwa zaskakującą niespodziankę. Bohater zmienia życie o 180 stopni. Jak? Przeczytajcie!

aga | 2015-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

To książka o rozczarowaniu. O niespełnionych marzeniach i planach. O niedocenianiu swojego życia. I o tym że czasami marzenia które się spełniają mogą przynieść same nieszczęścia.
Dla mnie to książka bardziej psychologiczna niż sensacja (na takiej półce stała w mojej bibliotece). Kiedy zapominamy o sobie i staramy dopasować się do świata, spełnić oczekiwania innych, to przyjdzie taki moment że będziemy żałować. Podsumujemy życie i wyjdzie nam że go zmarnowaliśmy. Wtedy wpadniemy w panikę i podejmiemy decyzję, która może przynieść same nieszczęścia. A na sam koniec zatęsknimy za życiem, które wydawało nam się puste i jałowe. Tak jak bohater tej książki.
Jego historia jest niezwykle wciągająca i dająca do myślenia. Polecam.

Grażyna | 2013-03-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 14 marca 2013

Spodziewałam sië bardziej powieści psychologicznej, a to raczej kryminal, ale i tak mi sie podobało

Tomek | 2013-03-21
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 20 marca 2013

Po zaskakującej lekturze Kobiety z piątej dzielnicy, to moje kolejne udane spotkanie z autorem psychologicznych thrillerów, czyli Douglasem Kennedym.
To bardzo dobra pozycja na dwa wieczory, podczas których czytelnik poznaje życie głównego bohatera, wstrzymując oddech podczas kulminacyjnych scen powieści.
To kolejna opowieść mówiąca o tym jak jeden nieprzemyślany uczynek może odmienić nasze życie. Życie, które okazuje się tak przewrotne, że nie jesteśmy w stanie uwierzyć, w to co nam przynosi.

Ocena: 4,5/6

dorcia2633 | 2016-01-28
Przeczytana: 26 lutego 2015

Ben Bradford to człowiek sukcesu. Ma świetną posadę na Wall Street, żonę, dwoje dzieci i wygodne, komfortowe życie. Jest tylko jeden problem: Bradford tego właśnie nienawidzi. Chce spełnić swoje marzenia: być kimś zupełnie innym. Za wszelką cenę. Ale ceny spełnienia nie może sobie nawet wyobrazić...

| 2012-01-02
Przeczytana: 29 grudnia 2011

"Nazywam się Gary Summers. Jestem fotografikiem".

Kogo z nas nie nachodzą czasem myśli, żeby zmienić swoje życie, zacząć spełniać marzenia? Myślę, że każdego, również głównego bohatera tej powieści.

Benjamin Bradford jest mężem, ojcem dwójki dzieci i prawnikiem, którym nigdy nie chciał zostać. Niespełnione ambicje odciskają swoje piętno na relacjach z żoną. Wieczne kłótnie i wypominanie sobie życiowych błędów jest na porządku dziennym. Kto by chciał mieć takie życie? Zapewne nikt, nawet Ben. Dlatego gdy tylko nadarza się okazja postanawia odmienić swój los, płacąc przy tym olbrzymią cenę.

"Fotografik" jest pierwszą powieścią Douglasa Kennedy'ego, którą miałem okazję poznać. Bardzo mi przypadł do gustu styl tego autora. Książkę czytać się szybko i przyjemnie. Moim zdaniem jest to naprawdę warty polecenia triller psychologiczny, który może być swego rodzaju impulsem dla czytelnika do zmiany swojego życia.

Anna | 2012-10-20
Przeczytana: 20 października 2012

Rewelacyjna książka "Znakomicie opowiedziana, pasjonująca, mroczna historia o pasji i zbrodni" - Times-
Ben Bradford człowiek sukcesu,mający pieniądze, rodzinę,wygodne życie niemal wszystko by być szczęśliwym. Czy oby na pewno? Postać niezwykle podobna postać do nas wszystkich w pogoni za wygodnym, życiem, strachem przed zmianą i czekaniem na cud, że coś niebawem zmieni się w naszym życiu. Jakże byłoby wygodne życie nie będąc zmuszanym do chodzenia utartymi ścieżkami to tak prościej i lepiej.Nie każdy ma śmiałość iść i walczyć o swoje marzenia. Powieść niezwykle pasjonująca, napisana z kunsztem i klasą. Polecam serdecznie.Kogo z nas nie nachodzą czasem myśli, żeby zmienić swoje życie, zacząć spełniać marzenia? Myślę, że każdego, czy Gary Summers jest inny? ;).

gosii | 2015-12-13
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Przypuszczam, że ma to coś wspólnego z faktem, iż – tak samo jak nasz dom – jest kolejnym symbolem kajdan, w jakie się dobrowolnie zakuliśmy. Jeden z moich przyjaciół ujął to bardzo treściwie: kiedy rodzi ci się pierwsze dziecko, myślisz, że wciąż masz pole do manewru, że jeszcze nie ugrzązłeś w tym obłożonym hipoteką bagnie. Ale kiedy żona rodzi ci drugie dziecko, stajesz się poważnym ojcem rodziny. Masz mnóstwo zobowiązań. I wiesz, że już nigdy nie będziesz wolnym strzelcem grasującym w świecie ludzi prawdziwie niezależnych. (s. 12)

Skapitulowałem, poddałem się, wymiękłem. Dlaczego? Ponieważ tak było łatwiej. I bezpieczniej. (s. 25)

Ale jeśli zarażono cię etosem sukcesu, myślisz, że jeśli nie pniesz się do góry w tempie, na jakie, twoim zdaniem, zasługujesz, robisz coś nie tak. Albo robisz coś nie tak, albo nie jesteś do tego stworzony. (s. 28)

Ale pamiętaj: pieniądze to wolność. Im więcej ich masz, tym większy masz wybór. (s. 29)

W sumie na nic nie mogę narzekać. Chyba że na...

lovehatetragedy | 2012-05-27
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Człowiek sukcesu . Posiadający z pozoru szczęśliwą rodzinę. Sielanka trwa do chwili , w której bohater uświadamia sobie , że tak naprawdę całe jego życie to jedno wielkie nieporozumienie ,a żona zdradza go z własnym sąsiadem . Ten podważa jego autorytet i drwi z niego jako męża , kochanka , i fotografika . Jedno nieszczęsne uderzenie butelką i szanowny sąsiad umiera . Bohater czasu nie cofnie , choćby bardzo chciał ..a rozwiązanie jest tylko jedno ..Książka niewymagająca myślenia . Zaskakujący obrót akcji , jak dla mnie praktycznie nieprzewidywalna , tóż to kolejny plus .

Monika | 2011-09-17
Przeczytana: wrzesień 2011

Super. Myślałam, że będzie o czymś zupełnie innym i bardzo mile się zaskoczyłam. POLECAM!