Przewodnik zakochanych, czyli jak zdobyć szczęście w miłości i powodzenie u kobiet

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
978-83-244-0030-0
poradniki
Elbereth

Na początku XX wieku w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 35 działała księgarnia N. Cytryna. Nakładem tej właśnie oficyny, znanej z szerokiego wyboru lektur i docenianej za tendencję do zaspokajania potrzeb czytelników, wyszedł "Przewodnik Zakochanych". W 1903 roku złożył go do druku niejaki M.A. Zawadzki, aby poradzić przeciętnemu Polakowi, jak zdobyć szczęście w miłości i powodzenie u kobiet oraz jak zacna panna winna zachowywać się, by zyskać sympatię kawalera. Z dzisiejszej perspektywy postawione przez autora pytania zdają się aktualne, jednak przykłady rozmówek towarzyskich oraz listów miłosnych, które dołączono do tekstu, są już jedynie reliktem dawnych czasów, wzbudzającym uśmiech czy nawet bawiącym do łez.

źródło opisu: Wydawnictwo Iskry, 2007

źródło okładki: http://www.iskry.com.pl/tytul/5123

Jola | 2014-09-16
Przeczytana: 2012 rok

Temat tej krótkiej książeczki czyli jak zdobyć szczęście w miłości i powodzenie u kobiet jest ponadczasowy jednak proponowane rozwiązania są przestarzałe i czytając je dzisiaj można uśmiać się do łez.

Mateusz | 2015-12-28
Przeczytana: 01 grudnia 2009

„Przewodnik zakochanych” autorstwa M.A. Zawadzkiego to dziełko traktujące o podbojach miłosnych z początku ubiegłego stulecia. Wielu przedstawicieli płci męskiej stawia sobie częstokroć za pytanie podtytuł niniejszej publikacji, mianowicie „jak zdobyć szczęście w miłości i powodzenie u kobiet”. Równie wielu szuka odpowiedzi na to pytanie i tych kieruję do lektury „Przewodnika...”. Dziełko to może wydać się reliktem dawnych czasów, jednak nic bardziej mylnego. Stawiane przez autora pytania i problemy do dzisiaj są aktualne, co czyni jego publikację przydatną i interesującą lekturą. Zawadzki w ciekawy i często zabawny sposób przedstawia nam różne drogi do serca wybranek, które lata swej młodości przeżywały przed ponad stu laty. Można zauważyć, że często swe wnioski i rady kieruje do nas powodowany własnym doświadczeniem i przeżyciami. Książeczka jest ładnie wydana, w twardej oprawie, niestety dość krótka, co pozostawia pewien czytelniczy niedosyt. Skłania to jednak do samodzielnego...

Urocz książeczka-poradnik dla mężczyzn, z początku XX wieku,jak zdobyć miłość i powodzenie u kobiet. Zawiera informacje o tym, czego od kobiety kochanej ma prawo wymagać mężczyzna,opis galanterii i rycerskości jakie winien czynić gentelmen wobec dam. Znajdują sie tu rónierz porady jak nawiązać i podtrzymać znajomość,jak zachować się na pierwszej randce oraz przykładowe tematy rozmów,porady dotyczące ubioru,prawa,obowiązki i przywileje narzeczonego. Na kńcu czytelnik znajdzie przykładowe listy miłosne-te zawierające miłosne wyznania i oświadczyny,a także odpowiedzi na nie, pomyślne i niepomyśne.

Lenkaite | 2013-01-27
Przeczytana: wrzesień 2012

Przepyszna lektura!:D oprócz rad ogólnych zawiera także wzory listów dostosowane do sytuacji, wieku oraz pozycji społecznej adresata i odbiorcy (np. oświadczyny dla majętnej wdowy:))) wskazówki dla starających się absztyfikantów - bezcenne:D

Paulina Kubas | 2015-12-19
Argenteuil | 2015-12-03