Historia malarstwa

Tłumaczenie: opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Arkady
The Story of Painting. The Essential Guide to the History of Western Art.
83-213-4008-3
sztuka, malarstwo, album
albumy
Anna

S. Wendy Beckett jest miłośniczką sztuki i komentatorką oraz autorką licznych książek opisujących dzieła sztuki. Książka zawiera kolorowe reprodukcje obrazów, opatrzone wnikliwym komentarzami. Autorka przybliża czytelnikowi wielką sztukę, a zarazem uczy na nią patrzeć.

źródło opisu: Wydawnictwo Arkady

źródło okładki: Wydawnictwo Arkady, 2007

Chain | 2013-02-11

Można ten album wertować codziennie od nowa i zawsze znajdzie się coś nowego, co przeoczyliśmy wcześniej. Siostra Wendy Beckett zwięźle porusza kwestie, na które sama pewnie nigdy nie zwróciłabym uwagi i o których nie miałam okazji wcześniej poczytać. Możemy tutaj obejrzeć zbliżenia wielu znanych obrazów, przeczytać o ich symbolice, o okolicznościach powstania itp. Bardzo podoba mi się również zagospodarowanie marginesów, które są zapisane krótkimi notatkami- świetnie dopełniają całość.
Myślę,że "Wędrówki" z Siostrą są wspaniałą propozycją dla wszystkich zainteresowanych tym tematem, szczególnie dla tych, którzy podobnie jak ja, lubią po prostu hobbystycznie poczytać o historii malarstwa:)

książek: 1991

Pracowałam z tą książką przy okazji pisania pracy magisterskiej. Bardzo dobre analizy obrazów przydatne dla takiego laika jak ja.

Noemi | 2013-01-27

Brakowało mi tu jeszcze czegoś, nie obraziłabym się, gdyby album był obszerniejszy o jakieś sto, dwieście stron, ale ogółem napisany został konkretnie, wciągająco, zarówno omówienie poszczególnych dzieł, jak i zwięzłe notatki biograficzne twórców zasługują na uwagę.

Aleksandra | 2013-05-31
Przeczytana: 2013 rok

Jeden z ulubionych albumów o sztuce. Wertowałam go rano przed maturą z historii sztuki. Później na egzaminie uśmiechałam się do siebie, że trafiło się sporo rzeczy, na które zwróciłam wcześniej uwagę. Nawet przybliżone przez siostrę Wendy symbole z obrazów Gauguina!
Ten album pożyczyła mi polonistka, trudno było się z nim pożegnać...

Mój ulubiony album o malarstwie.
Siostrzyczka naprawdę widzi obrazy,czuje je, rozumie i wspaniale potrafi przekazać tę wiedzę i miłość do sztuki.
To nie są nudne teksty ekspertów ,to opowieść pełna ciekawostek i niezwykłych opisów, wzbudzających ciekawość nawet u całkowicie zielonych odbiorców malarstwa.

Żałuję, ze nie mam tego albumu na własność. Kiedy oglądałam serial telewizyjny z siostrą Wendy nie zdawałam sobie sprawy, że wszystko to ukazało się tez w książce. Chętnie bym kupiła, ale nikt nie wznawia. Dobrze, że mogę korzystać w bibliotece.

offca | 2011-03-24

Ten album ratowałabym z pożaru. Oraz zabrała na bezludną wyspę.

Zuzia | 2015-05-24

bardzo przystępna, czytałam ( i przeglądałam ) jako dziecko.

kolumban | 2013-03-21

Z siostrą Wendy nie rozstaję się od lat.

Krf23 | 2016-04-26