Wielka historia świata. T. 30. XX wiek Świat i Polska od lat osiemdziesiątych do początku XXI w. -Filozofia, religia i sztuka II połowy XX w.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielka historia świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: OXFORD Educational Sp. z o. o.
978-83-7425-833-3
historia, wiek XX
historia
kamk

Oxford Wielka Historia Świata liczy 18 tomów (starożytność i średniowiecze) oraz 12 tomów (okres od renesansu do wydarzeń najnowszych). Imponujący opis historii świata i Polski. Od zarania dziejów do współczesności - kompendium wiedzy historycznej. Przeżyj fascynującą podróż w czasie. Ryciny i zdjęcia, setki map historycznych, tablice chronologiczne i zestawienia dynastii. Z każdym tomem słynny film historyczny na DVD. Wraz z trzydziestym tomem: film "Wrzesień 1939 - IV rozbiór Polski. Tajemnica zbrodni Katyńskiej". II wojna światowa to największy i najbardziej krwawy epizod w dziejach ludzkości. Polska znalazła się w samym centrum jej wydarzeń. Zaatakowana 1 września przez Niemców, a 17 września przez Związek Radziecki, opuszczona przez sojuszników pomimo bohaterskiej walki nie miała żadnych szans na skuteczny opór. Katyń - jeden z najtragiczniejszych i najgłębiej skrywanych epizodów II wojny światowej. 5 marca 1940 roku Biuro Polityczne Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego wydało decyzję o likwidacji polskich jeńców. Mordu dokonali członkowie NKWD - z zimną precyzją i bez żadnych skrupułów, strzałem z pistoletu w tył głowy.

książek: 1980
Jahty | 2015-02-03