Od Apeninów do Andów

Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych
Dagli Appennini alle Ande
Andy, Apeniny, podróż
Eleazar

Wzruszająca historia trzynastoletniego chłopca z Genui, który wyrusza w podróż na poszukiwanie matki. Kobieta wyjechała dwa lata wcześniej do Ameryki, aby tam zarobić na utrzymanie swojej zadłużonej rodziny i wszelki ślad po niej zaginął. Mały Marco postanawia więc sam przemierzyć tysiące kilometrów z Włoch do Argentyny. Po drodze musi zmierzyć się z licznymi przeciwnościami losu, a pech prześladuje go na każdym kroku. Będzie musiał wykazać się niezwykłym bohaterstwem i wytrwałością, aby odnaleźć ukochaną matkę.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

DuzaMi | 2013-11-02

Gdy byłam w piątej lub w szóstej klasie, z biblioteki szkolnej musiało zniknąć 'trochę' książek.
Pomagąłam wtedy pani, wykreślić te, które zostaną oddane do recyklingu. Żal jej było kilku książek, więc dostałam kilka.

Jest to jedna z najpiękniejszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Nie należy do tych 'ciężkich książek', ma zaledwie
pięćdziesiąt stron. Gdy pani powiedziała, że na pewno się wzruszę, to nie byłam przekonana. Myliłam się!
Nie sądziłam w ogóle, że spodoba mi się tego typu powieść! A jednak! Dnia, którego otrzymałam ją, od razu po szkole się za
nię wzięłam. Raz dwa przeczytałam. Jest wspaniała! Starsznie wzruszająca! Pamiętam, że płakałam wtedy jak głupia.
Przedstawia przygody chłopca z wielką odwagą, ktróy jest niewiele młodszy ode mnie. Wyrusza na inny kontymemt
w poszukiwaniu swojej matki. Główny bohater jest zadziwiająco odważny i się ani razu nie poddał, mimo wielu przeciwnościom
losu.

Książka jest niesamowita! Jak już wcześniej pisałam strasznie...

babciastefcia | 2012-05-17
Przeczytana: 2000 rok

Bardzo wzruszająca historia, pełna ciepła, opowiada o uczuciach małego dziecka, które są bardzo dojrzałe i mężne.

Tymko | 2016-06-23
AkuKarasu | 2015-12-15