Od Apeninów do Andów

Okładka książki Od Apeninów do Andów
Edmund de Amicis Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych literatura piękna
literatura piękna
Dagli Appennini alle Ande
Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych
1962-01-01
1962-01-01
Andy Apeniny podróż

więcej Więcej

Zmora mojego dzieciństwa. Pełna nieznośnego patosu. Do bólu dydaktyczna - w najgorszym tego słowa znaczeniu. Szantażujący emocjonalnie najniższej klasy "wyciskacz łez". A przede wszystkim: to dziełko było głęboko anachroniczne już wtedy, gdy wmuszono je we mnie w tym 1974 r. Czułem się wtedy tak, jak - powiedzmy - dzisiejszy 13-latek, któremu każą płakać nad...

Recenzja w całości na https://czytadlapegrota.blogspot.com

„Od Apeninów do Andów” to krótka historia, która opowiada losy trzynastoletniego chłopca z Genui. Marco wyrusza na poszukiwanie matki, która dwa lata wcześniej wyjechała do Ameryki, aby tam zarobić na utrzymanie swojej zadłużonej rodziny. Jakikolwiek ślad po matce zaginął. Mały Marco samotnie przemierza tysiące...

Gdy byłam w piątej lub w szóstej klasie, z biblioteki szkolnej musiało zniknąć 'trochę' książek.
Pomagąłam wtedy pani, wykreślić te, które zostaną oddane do recyklingu. Żal jej było kilku książek, więc dostałam kilka.

Jest to jedna z najpiękniejszych książek jakie kiedykolwiek czytałam. Nie należy do tych 'ciężkich książek', ma zaledwie
pięćdziesiąt stron. Gdy pani...

Bardzo wzruszająca historia, pełna ciepła, opowiada o uczuciach małego dziecka, które są bardzo dojrzałe i mężne.

• Górskie
  • W szkole i w dzieciństwie
  • DAWNO, DAWNO TEMU
  • Literatura włoska
  • Książki 2021
  • 6e) Lektury kl. 4

Dodaj cytat z książki Od Apeninów do Andów