Serce. Opowiadania miesięczne

1972-01-01
Maria Konopnicka
piękno dobro odwaga opowiadania

2019

Mimo, że lektura szkolna mam do niej sentyment. Niektóre opowieści do dziś pamiętam. W dodatku poszerzyła moja wiedzę geograficzną. Dowiedziałam się z niej , że istnieją Apeniny.

Jedna z najpiękniejszych książek jakie czytałem w życiu. Dlaczego teraz nikt już tak nie pisze..?

No cóż... Jak wszyscy, płakałam ;)

Układałam książki na półce, kiedy wysunęła się przed inne, jakby chciała o sobie przypomnieć. Obojętnym wzrokiem spojrzałam na oszczędną graficznie okładkę niskonakładowego wydania, jednak serce drgnęło, kiedy odczytałam wykaligrafowany białymi literami tytuł i powróciły wspomnienia z lat dziecięcych.(...)
Przeczytałam książkę jeszcze raz po wielu latach. Doprawdy,...

"Serce" E.Amicisa zajmuje w mojej biblioteczce i w sercu szczególne miejsce. Najpierw była to książka wypożyczona z biblioteki. Czytał ją mnie i moim braciom nasz Tato. Pamiętam, że wszyscy płakaliśmy wzruszeni losem bohaterów opowiadań. Bardzo chciałam tę książkę mieć i udało mi się kupić wiele lat temu. Czasem otwieram ją i czytam kolejny raz, opowiadania są przepiękne,...

Wzruszające opowiadania, chwytające za serce, które czytałam w dzieciństwie.Gorąco polecam.

Fajna, wzruszająca, prosta. Cieszę się, że trafiłam na nią teraz, a nie w szkole, gdzie u paru moich znajomych była obowiązkową lekturą.

Na półkach: , , , ,

Wspaniałe opowieści, sentymentalna podróż do dzieciństwa, szkoda że już nie ma takich opowiadań.

Ukochana książka z czasów dzieciństwa.Czytana chyba setki razy.Jeszcze dzisiaj prawie po pół wieku historie bohaterów ciągle mnie wzruszają.

• Książki mojego dzieciństwa
  • 6e) Lektury kl. 4