Mały pisarczyk z Florencji

literatura dziecięca
1972-02-01
Maria Konopnicka
Florencja Włochy przygoda przyjaźń

Bardzo przyjemne, sentymentalne wspomnienie z czasów dzieciństwa.

Pamiętam do dziś treść tej wzruszającej książki, zapewne dlatego, że przeczytałam ją wiele razy. I za każdym razem przeżywałam tak samo fabułę, mimo iż znałam ją prawie na pamięć:).

Żałuję, że zapodziałam gdzieś piękne, stare wydanie z urzekającymi ilustracjami.

Czy być dobrym oznacza, że pomagając nie należy się do tego przyznawać? Mały chłopiec o imieniu Julek uważał, że bezinteresowna pomoc nie powinna mieć imienia. Czy wyszło mu to na dobre?

Julek za wszelką cenę chciał pomóc ojcu w pracy. Jego tata nie chciał się na to zgodzić, ponieważ chciał żeby Julek się uczył i zdobył należyte wykształcenie. Chłopiec jednak postawił na...

Dyskusje

• Dzieciństwo