Pierścionek z kocim oczkiem

L'oeil - de - chat
kryminał
francuski
aliosza

Jean-Marc, dwudziestoparoletni student paryskiej Akademii Sztuk Pięknych, przyjeżdża do Lionu podzielić się z rodziną radosną wiadomością: wkrótce bierze ślub! Po drodze jednak zamienia niechcący walizki z uprzejmym nieznajomym, który go podwiózł na dworzec. Po otwarciu walizki Jean-Marc pada nieprzytomny. I trudno się dziwić - zawiera ona bowiem obciętą rękę jego narzeczonej! Śledztwo w tej...

Śledztwo w tej tragicznej sprawie prowadzi komisarz Fryderyk Belot. Sympatyczny ów policjant to postać wspólna wszystkim "kryminałom" Claude'a Aveline, współczesnego pisarza francuskiego, autora powieści, esejów, studiów filozoficznych i reportaży, który za całokształt swojej twórczości literackiej dostał w roku 1952 nagrodę Akademii Francuskiej.

[Iskry, 1972]

źródło opisu: okładka

Kaga | 2015-10-01
Przeczytana: 30 września 2015

Książka nieco męcząca. Cieniutka, ale wybitnie męcząca. Fabuła skonstruowana co najmniej dziwnie, i choć wyjaśnia się wszystko, w ogóle mnie nie przekonała. A zakończenie? Infantylne, jakby pisane w pośpiechu i bez pomysłu.
W moim odczuciu, zmarnowane dwa tygodnie czasu - bo tyle mi zajęło przeczytanie tego maleństwa.

Patrycja Leszczyńska | 2012-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Książka troszkę męcząca. Przeczytałam 3/4 i przy próbie kontynuacji zaczęłam myśleć o czymś innym, więc samo się rozumie:/

ALEX | 2013-10-25
Mansfield | 2012-06-10