Koty Leokadii Kościelnej

Dorota_1988

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/

Beatriz_Aguilar | 2014-10-01
Przeczytana: 18 września 2014

Z jednego może prozaicznego powodu uwielbiam książki z antykwariatu - tak naprawdę nigdy nie wiadomo na co właściwie się trafiło. Wśród antykwarycznych zbiorów są tytuły, których wydań nikt już nie wznawia, które są kojarzone i czytane przez małą garstkę czytelników i które też często pozbawione są nawet krótkiego opisu na obwolucie.

I dokładnie taką pozycją są "Koty Leokadii Kościelnej". Lubię koty, więc drapnęłam tą książkę z półki podczas wyprzedaży i na co trafiłam? Na kryminał rodem z PRL-u, z fabułą prostą jak konstrukcja cepa! Ale jest w nim wszystko (no prawie wszystko), co kryminał mieć powinien: morderstwo, całkiem sporo podejrzanych, błyskotliwy śledczy (tutaj nawet dwóch!) i niemała afera, w tym przypadku z fałszywymi dolarami (a tym, którzy nie wiedzą powiem, że posiadanie dolarów w Polsce Ludowej było nielegalne). Miejscem całej akcji jest Warszawa lat 60-tych XX wieku (oraz jej okolice), w której panuje deficyt mieszkaniowy ale handelek kwitnie a kombinatorstwo...

Buka | 2016-12-05
Na półkach: 2016, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 05 grudnia 2016

O dziwo, naprawdę dobra książka ;). Dialogi i akcja lekko nie na te czasy, ale przyjemnie się czyta. Końcówka trzyma poziom i daje do myślenia.

pudrowy_roz | 2016-10-28
Przeczytana: 2016 rok