Inna wśród innych: Powieść na motywach życia Elżbiety Huggler

Wydawnictwo: Twój Styl
83-7163-412-9
Liza

Bohaterka była jedną z piękniejszych dziewcząt Warszawy lat sześćdziesiątych... Miała wielu wielbicieli, pisano dla niej wiersze i piosenki, ubiegano się o jej względy. Ona jednak wybrała czarnoskórego studenta Wydziału Prawa, pochodzącego z kraju nad Zatoką Gwinejską. Urodziła mu dwoje dzieci, a następnie wyjechała z nim, rozpoczynając 10-letnią drogę przez mękę. Mieszkała w Kamerunie, żyjąc...

Bohaterka była jedną z piękniejszych dziewcząt Warszawy lat sześćdziesiątych...

Miała wielu wielbicieli, pisano dla niej wiersze i piosenki, ubiegano się o jej względy. Ona jednak wybrała czarnoskórego studenta Wydziału Prawa, pochodzącego z kraju nad Zatoką Gwinejską. Urodziła mu dwoje dzieci, a następnie wyjechała z nim, rozpoczynając 10-letnią drogę przez mękę. Mieszkała w Kamerunie, żyjąc jak Afrykanka, wśród czarnych ludzi dyskryminowana i poniżana jak wszystkie kobiety w tym kraju. Na sobie samej sprawdziła, że świat nie jest zrównoważony, a różne kultury zderzają się mimo woli i nie są w stanie komunikować się ani zrozumieć. Dzięki odwadze i sile ducha udało jej się zmienić bieg życia. Obecnie mieszka w Szwajcarii, pracuje w laboratorium biologii molekularnej w Genewie.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,17330,0,1,nowosci.html

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/0,17330,0,1,nowosci.html

E-MA | 2014-04-10
Przeczytana: 21 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

KSIĄŻKA KTÓREJ NIE MOŻNA PRZEOCZYĆ! Bardzo dobra pod względem treści, jak i stylu pisania. Polecam gorąco zapoznanie się z taką lekturą, która uświadamia nam jakimi jesteśmy szczęściarzami mieszkając w Polsce, a nie np. w Kamerunie, jak nasza bohaterka. Opowieść teoretycznie nie jest biografią, ale jest oparta na faktach i to jest najistotniejsze. Przedstawia walkę, jaka musiała stoczyć kobieta wśród afrykańskiego buszu. Wiadomo, że są różne kultury na świecie, ale współczuję osobom, które przekonały się na własnej skórze co tak naprawdę oznacza wżenić się do afrykańskiej rodziny. Podsumowując oznacza to bardzo dużo zła, którego doświadczyła bohaterka. Miała bardzo dużo szczęścia i cieszę się, że opowiedziała swoją historię komuś, kto przelał ją na papier, lub była wzorcem do opisania.

adrianna | 2012-12-12

Książka wstrząsająca, otwierająca oczy na wiele spraw. Warto przeczytać i dowiedzieć się prawdy o kameruńskiej kulturze (o naszej własnej również). Autorka ma oczy szeroko otwarte, z mądrością analizuje ludzkie zachowania i wyciąga z nich wnioski. Nie szczędzi genialnych porównań i metafor. Każda strona tej książki musi być przez Was przeczytana.

Justina | 2014-11-10
Na półkach: Książka, E-book, Przeczytane
Przeczytana: luty 2011

Wspaniale opisany życiorys kobiety żyjącej w PRLowskiej zaściankowej i zamkniętej na świat Polsce, która zakochuje się w obiecującym i wydawałoby się egzotycznym, interesującym i intrygującym czarnoskórym mężczyźnie. Po czasie bohaterka dowiaduje się prawdy. Książka w niezwykły sposób uświadamia myślenie, światopogląd i życie ludzi w Afryce.

Morgana1976 | 2013-05-26

2013 maj