Inna wśród innych: Powieść na motywach życia Elżbiety Huggler

Okładka książki Inna wśród innych: Powieść na motywach życia Elżbiety Huggler Wanda Konarzewska
Okładka książki Inna wśród innych: Powieść na motywach życia Elżbiety Huggler
Wanda Konarzewska Wydawnictwo: Twój Styl biografia, autobiografia, pamiętnik
Twój Styl
2006-01-01
2006-01-01
83-7163-412-9

Okładka książki Uwięziona Michèle Fitoussi, Malika Ufkir
Uwięziona Michèle Fitoussi, M...
Okładka książki Sprzedane przez ojca Betty Mahmoody, Zana Muhsen
Sprzedane prze... Betty Mahmoody, Zan...
Okładka książki Piórko na wietrze Larry Engelmann, Emily Wu
Piórko na wietrze Larry Engelmann, Em...

Bardzo dobra, wciągająca od pierwszych stron opowieść pisana przez życie. Nasza rodaczka nie miała łatwego życia, w domu nie mogła liczyć na pomoc wiec szybko musiała dorosnąć. Los chciał że zakochała się w czarno skórym mężczyźnie który szybko uraczył ją dwojgiem dzieci i pokazał jak może na niego liczyć. Schody życia były jednak coraz bardziej strome, i życie rzucało kolejne kłody pod nogi. Naiwna kobieta jednak kochała swojego męża z którym w końcu wyjechała do Afryki, tam zaczął się koszmar jej życia..
Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, bo jako czytelniczka (podróżniczka) lubię poznawać inne narody, tradycje i świat. O Afryce wiem nie wiele, a o kulturze jeszcze mniej, dlatego warto było wybrać się w tę podróż życia z autorką. Powieść zawiera w sobie wiele trafnych przemyśleń, pokazuje jak cierpienie i trudności mogą ukształtować człowieka, jak wielką mamy siłę aby żyć. Pokazuje jakie mamy szczęście móc żyć tu w Europie, a przede wszystkim jak ciężko dostosować się do życie w innej kulturze, co często graniczy z cudem bo różnice są kolosalne i potrafią wstrząsnąć.
Polecam to naprawdę wartościowa lektura.

Wspaniale opisany życiorys kobiety żyjącej w PRLowskiej zaściankowej i zamkniętej na świat Polsce, która zakochuje się w obiecującym i wydawałoby się egzotycznym, interesującym i intrygującym czarnoskórym mężczyźnie. Po czasie bohaterka dowiaduje się prawdy. Książka w niezwykły sposób uświadamia myślenie, światopogląd i życie ludzi w Afryce.

KSIĄŻKA KTÓREJ NIE MOŻNA PRZEOCZYĆ! Bardzo dobra pod względem treści, jak i stylu pisania. Polecam gorąco zapoznanie się z taką lekturą, która uświadamia nam jakimi jesteśmy szczęściarzami mieszkając w Polsce, a nie np. w Kamerunie, jak nasza bohaterka. Opowieść teoretycznie nie jest biografią, ale jest oparta na faktach i to jest najistotniejsze. Przedstawia walkę, jaka musiała stoczyć kobieta wśród afrykańskiego buszu. Wiadomo, że są różne kultury na świecie, ale współczuję osobom, które przekonały się na własnej skórze co tak naprawdę oznacza wżenić się do afrykańskiej rodziny. Podsumowując oznacza to bardzo dużo zła, którego doświadczyła bohaterka. Miała bardzo dużo szczęścia i cieszę się, że opowiedziała swoją historię komuś, kto przelał ją na papier, lub była wzorcem do opisania.

2013 maj

2013 maj

Książka wstrząsająca, otwierająca oczy na wiele spraw. Warto przeczytać i dowiedzieć się prawdy o kameruńskiej kulturze (o naszej własnej również). Autorka ma oczy szeroko otwarte, z mądrością analizuje ludzkie zachowania i wyciąga z nich wnioski. Nie szczędzi genialnych porównań i metafor. Każda strona tej książki musi być przez Was przeczytana.

• Niedostępne
  • Biografie/dzienniki/wspomnienia
  • Przeczytane książki - rok 2014
  • 2007-2010

Wanda Konarzewska Inna wśród innych: Powieść na motywach życia Elżbiety Huggler Zobacz więcej