Żar serca

Wydawnictwo: Świat Książki
Feuerherz
837391904X
Leśny_ludek

Autorka jest obecnie młodą, uśmiechniętą kobietą i z sukcesem robi w Niemczech karierę piosenkarki. Jej straszna historia zaczęła się, gdy matka, pozbawiona środków do życia, wystawiła niemowlę w walizce na ulicę. Wychowywana przez włoskie zakonnice, została oddana ojcu, który sprzedał ją do powstańczej armii. Sześciolatka rozpoczęła lata głodu, pragnienia, chorób, bicia i wojskowej dyscypliny...

betina360 | 2018-03-17
Przeczytana: 17 marca 2018

Senait w czasie wojny domowej w Erytrei byla dzieckiem zolnierzem. Wojna ta zawazyla na jej zyciu. Ojciec ja zostawil na lasce matki ktora wystawila ja w walizce na ulice. Trafila do wloskiego domu dziecka prowadzonego przez zakonnice. Po 5 latach odebrala ja kobieta podajaca sie za jej matke. Pozniej odeslano ja do ojca a ten oddal ja i jej dwie siostry na sluzbe do powstanczej armii. Przezyla tam lata glodu chorob bicia i dyscypliny wojskowej.
Obecnie spelnia swoje marzenie i jest piosenkarka mieszkajaca w Berlinie.

Olutka929 | 2016-05-07

Jak dla mnie bardzo dobry początek (wciągający), pod koniec już mniej interesująco.

książek: 1939
B_ananas | 2016-04-21
Przeczytana: 19 kwietnia 2016

Ciekawa książka, która kończy się jak większość tego typu tematyki - wyjazdem do Niemiec i szczęśliwym życiem tamże. Lekko się czyta, choć porusza trudny temat wykorzystywania dzieci jako żołnierzy, a także przemocy w rodzinach Afryki. Można przeczytać, ale po zakończeniu nie mamy poczucia, że chcieliśmy czytać dalej....

Wona | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Czego nie można odmówić tej książce - to szczerości. Zwierzęce warunki bytowania w afrykańskim kraju objętym wojną domową opisane z pozycji dziecka; więc głód,strach,praca ponad siły, przemoc doznawana z każdej strony, również od najbliższych. Wspomnienia zapamiętane przez małe dziecko, ograniczone do sytuacji i miejsc z nim związanych. Siłą rzeczy brakuje więc w książce szerszej perspektywy, wielowątkowości a nawet dramatyzmu, pomimo historii, która - gdyby opisana przez mistrza pióra - byłaby wstrząsająca.
A tu: beznamiętny opis historii, wyprany nieomal z emocji, który miał być rozliczeniem Autorki z przeszłością - ale chyba nie do końca się udał, bo uczucia zepchnięte zostały do najdalszego kąta pamięci i brakuje po prostu warsztatu.

katarzynammm | 2015-02-17

To książka o historii życia afrykańskiej dziewczynki, która musi się zmierzyć z okrucieństwami naszego świata. Dzieje się wiele złych rzeczy zarówno w rodzinie jak i w kraju. Wojny,głód,wykorzystywanie i niestety bezsilność wobec tego wszystkiego. Pomimo napotkanych podłości i niesprawiedliwości udaje jej się przetrwać. To przerażające przez co musi przejść dziecko nawet w naszych niby to "spokojnych i wielce cywilizowanych czasach". Polecam takie książki szczególnie politykom chętnym do wszczynania konfliktów zbrojnych. Albo lepiej, jako lekturę obowiązkową! Autorka książki odniosła sukces w Europie pracując w przemyśle muzycznym. Przetrwała dzięki silnej woli i ludziom, którzy chcieli pomóc. To odważne z jej strony, że odpowiedziała nam bez żadnych upiększeń swoje przeżycia i przemyślenia.

Marzenia | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Autentyczna historia afrykańskiej dziewczyny - bitej, głodnej, żyjącej bez matki, z ojcem tyranem chcącym ją zabić, wcielonej do wojska w wieku kilku lat, bezdomnej, bez środków do życia. Wstrząsająca historia.
Zastanawia mnie co powoduje, że jeden człowiek odbija się od dna i walczy o swoje lepsze, godne życie, a inny tam pozostaje...? Sama autorka mówi o sobie, że ją zawsze popychała do walki po prostu przekora.
Dziś to 40 -letnia piosenkarka, kompozytorka i autorka songów mieszkająca w Berlinie.

Katarzyna | 2014-08-13

Opowieść wręcz nieprawdopodobna. Chciało się wiedzieć, co jest na następnej stronie

Kinia | 2014-08-11
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

niewiarygodne przeżycia małej Erytrejki

Patrycja | 2014-06-24

To naprawdę wciągająca opowieść, której nie można ot tak zapomnieć. Najbardziej urzekła mnie determinacja bohaterki. Mimo, iż przez cały okres dzieciństwa los był dla niej okrutny, nigdy się nie poddała.
W książce przedstawiono zupełnie nieznany mi od tej strony świat wojny, widziany oczami sześcioletniej dziewczynki. Nie ma w nim miejsca dla ludzi o słabej woli. Każdy walczy o swoje życie, dzieci są traktowane jak dorośli.

eMeLka | 2014-04-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2013

Prawdziwa historia o dziecku żołnierzu i przeciwnościach w jego dorosłym życiu