Zaproszenie do miłości

Invitation to love
83-7033-543-8
religia
emm

Książka jest rozwinięciem materiałów z konferencji poświęconych modlitwie kontemplacyjnej; prezentuje również poglądy ludzi, którzy praktykują modlitwę głębi i od wielu lat dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi. Autor przekonuje, że regularna praktyka modlitwy głębi inicjuje w nas proces uzdrowienia, który można nazwać "Boską terapią". Chociaż w pracy tej staram się ustanowić dialog...

Chociaż w pracy tej staram się ustanowić dialog między osiągnięciami współczesnej psychologii i klasyką chrześcijańskich mistrzów duchowych, jej cel jest przede wszystkim praktyczny. Pragnę bowiem dostarczyć trwałych pojęciowych podstaw praktyki modlitwy kontemplacyjnej i duchowej podróży nie tylko w celu osiągnięcia własnego osobowego wzrostu, ale także w imię całej ludzkiej wspólnoty.
Thomas Keating OCSO

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/index.php?s=ksiazka&id=209