Czarna perła

Tłumaczenie: Anna Kraśko
Cykl: Dynastia Morlandów (tom 5)
Wydawnictwo: Świat Książki
The black pearl
historyczna
Marek

Lata republiki Olivera Cromwella (1649-1660) były straszne dla wielu możnych rodów. Prześladowania religijne, konfiskata majątków, wszechwładza purytanów - wszystko to nie przysporzyło lordowi protektorowi nowych zwolenników. Ale wraz z restauracją monarchii Stuartów odradza sie tez nadzieja. Dla Ralfa Morlanda powrót króla jest szansą na odbudowanie majątku i dobrobytu rodziny. Okaże się jednak, że stare rany nie zabliźniają sie tak szybko, a uparte dążenie do celu może zrodzić dramatyczne konflikty w rodzinnym gronie.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne