Liryki i ballady

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 1955

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

Tomasz | 2014-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

W moim odczuciu liryki dużo lepsze od ballad (oczywiście poza wyłączeniem wspaniałego Króla olch!). Poza tym wybór znakomitych tłumaczeń, a książeczka swoim formatem i zapachem pożółkłych kartek idealnie wpasowuje się w magię czytania wierszy. A Goethe należy do tych poetów, których teksty mają duszę i czuć je całą wyobraźnią. Całość objawia się w bardzo przyjemny sposób. Każdy miłośnik poezji powinien się zaznajomić i mieć na półce tę filigranową książeczkę.

Goethe zawsze zachwyca. Niektóre liryki i ballady były wspaniałe, niektóre gorsze, a niektórych (przyznaję się bez bicia) do końca, w pełni nie zrozumiałam. Dobry wybór poezji, ładne wydanie, świetne ilustracje i zapach starej książki- prawdziwa perełka na półce :)

Maua | 2017-04-29
Na półkach: Przeczytane, Klasyka