Mirror image
83-7129-251-1
romans, morderstwo
Wanda

Katastrofa lotnicza, w której uczestniczy młoda dziennikarka Avery Daniels, odmienia życie kobiety o sto osiemdziesiąt stopni. Bohaterka wplątana w intrygę musi stać się całkowicie inną kobietą, przejąć jej rolę, sposób zachowania, nawyki oraz...męża. Co z tego wyniknie, czy sprosta zadaniu? Gorąco zachęcam do prześledzenia losów Avery. Niespodziewany przebieg zdarzeń, burzliwa, namiętna...

Niespodziewany przebieg zdarzeń, burzliwa, namiętna miłość oraz umiejętnie wpisany wątek kryminalny sprawiają, iż "Lustrzane odbicie" na długo pozostaje w pamięci.

źródło opisu: okładka

Monika | 2015-03-07
Przeczytana: 01 marca 2015

Zaczęło się naprawdę dobrze, ale później było tylko gorzej. Czytając różne książki często nie mogę oprzeć się wrażeniu, że autorzy wielokrotnie stawiają na ilość, nie na jakość, rozwlekając swoje powieści do granic przyzwoitości. Ta książka jest typowym tego przykładem. Gdyby skrócić ją o połowę, na pewno przeczytałabym ją z większym zainteresowaniem i nie zdążyłabym się tak znudzić.

Małgorzata Chabzda | 2014-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2014

Po zapoznaniu się z negatywnymi opiniami na temat tej książki ja dodam pozytywną opinię. Bardzo przypadła mi do gustu. Ciekawa i wciągająca pozycja. Jeszcze nie zdarzyła mi się w żadnej przeczytanej przeze mnie książce tak nietypowa historia jak ta. Od samego początku mnie wciągnęła i w pewnym momencie byłam bardzo ciekawa jak autorka wyprostuje tak zagmatwaną opowieść. Główna bohaterka uczestniczy w katastrofie lotniczej z której ratuje małą dziewczynkę. Budzi się w szpitalu i nie wie o co chodzi. Odwiedzają ją ludzie których nie zna. Świetnie wymyślona historia i również świetnie rozwiązane zakończenie. Mimo negatywnych opinii innych osób ja ją bardzo polecam. Mnie wciągnęła i to bardzo.

Dorota_1988 | 2012-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2012

Książka nie przypadła mi do gustu. Główna bohaterka drażniła mnie od chwili, w której postanowiła być kimś innym niż jest. Ledwo dobrnęłam do końca.

gosiurka | 2014-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2014

Główna bohaterka, wynosi z płonącego samolotu trzyletnią dziewczynkę, przez co jest wzięta za kogoś innego i przechodzi operację plastyczną jako matka dziewczynki,dlaczego nie powiedziała kim jest? To trzeba przeczytać ;)
Książka może nie należy do czołówki Brown, ale warta przeczytania , ma parę fajnych niespodzianek.

angeli_and_books | 2018-05-23

Wyobraź sobie. Jesteś młodą, obiecującą dziennikarką, Avery Daniels, z cudownymi perspektywami na przyszłość. Masz swoje plany. Lubisz swoje życie i prowadzisz je całkiem zwyczajnie, czerpiesz z niego ile tylko się da.
Lot samolotem, zwykły, jak każdy inny. Już nawet zapomniałaś o strachu towarzyszącym Ci podczas pierwszych podróży. Nie ma czego się bać, technologia na pokładzie tych maszyn zdaje się być przecież niezawodna.
Otwierasz oczy, masz wrażenie, że minął moment. Nie widzisz co się dzieje, nie możesz mówić. Powoli obraz zaczyna się robić ostrzejszy, zauważasz lekarza, potem kolejnego i następnego. -Pani Rutledge? Czy słyszy mnie pani? -Wyjdzie z tego. Niech pani natychmiast zawiadomi jej męża - odezwał się jakiś głos.
Chcesz odwrócić głowę i zobaczyć więcej, niż tylko ogromne światło nad sobą i pochylone postacie, ale nie jesteś w stanie wykonać najmniejszego ruchu, a wszystko boli tak, jakby Twoje ciało było rozszarpane na kawałki. Wkrótce przychodzi do Ciebie mężczyzna....

Alicja | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Książka po przeczytaniu recenzji wydawała się być całkiem ciekawą pozycją. I na początku za takową ją uznałam, niestety po lekturze przyszło mi do głowy jedno pytanie: dlaczego? Dlaczego coś, co zapowiadało się jako niezła rakieta zostało tak, hmm zmasakrowane. Ciekawy temat, narracja poprowadzona w równie zgrabny sposób, tylko jak zwykle coś po drodze ktoś zgubił. Czytając kolejne strony z tyłu głowy miałam wciąż powtarzające się pytanie: kiedy bohaterka przyzna się, że ona to nie Caroline. A kiedy to już się stało, to książka praktycznie się skończyła. Ale muszę przyznać, że sam zamysł książki bardzo mi się spodobał. Ukazanie tej idyllicznej amerykańskiej rodziny, w dodatku rodziny polityków, tajemnic i grzeszków kampanii politycznej był niewątpliwym plusem tej opowieści. I jak zwykle została ukazana uniwersalna prawda- że nie zawsze Ci, których uważamy za swoich bliskich i których wydaje się nam że znamy, są naprawdę tymi jakich ich widzimy. O czym przekonuje się Tate. Całkiem...

Ewelina | 2014-09-30
Przeczytana: 30 września 2014

Lekka, wciągająca, nie zapadająca w pamięć, ale ciekawa opowieść o miłości i nienawiści...

poire_prisonniere | 2013-03-25

W katastrofie lotniczej giną prawie wszyscy pasażerowie. Avery, dziennikarka telewizyjna, która po kompromitującej wpadce próbuje odbudować wizerunek antenowy, budzi się w szpitalu obandażowana jak mumia i pozbawiona możliwości komunikacji rodziną. Zaraz, zaraz, jaką rodziną? Przecież Avery nie ma rodziny … więc kim są ludzie czuwający przy jej łóżku i dlaczego wszyscy zwracają się do niej imieniem innej kobiety?

Główny wątek fabularny jest jak patchwork „Mody na Sukces”, „Powrotu do Edenu” i dowolnej wenezuelskiej telenoweli. Przypadkowa zamiana miejsc prowadzi do pomyłki identyfikacyjnej, operacji plastycznej i ryzykownej kradzieży tożsamości. Do pełni szczęścia brakuje jedynie amnezji, złej siostry bliźniaczki i basenu z krokodylem. Początkowa motywacja głównej bohaterki jest mocno wątpliwa moralnie i rażąco odstaje do szymela typowej romansowej heroiny, za to pasuje jak ulał do profilu ambitnej dziennikarki w pogoni za soczystym tematem. Główny bohater, jako polityk o...

Aleksandra | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Samolot lecący do Dallas staje w płomieniach zanim jeszcze wzbił się w powietrze.Ze wszystkich osób katastrofę przeżyła zaledwie garstka,w tym Avery Daniels-dziennikarka lokalnej telewizji.W szpitalu jednak,leżąca pod skomplikowanymi aparaturami i zmasakrowana na twarzy kobieta zostaje uznana za żonę Tate'a Rutletge'a,polityka ubiegającego się o fotel senatora stanu Teksas.Tate przekonany,iż jest to jego żona Carole,decyduje się na operację plastyczną mającą przywrócić kobiecie normalny wygląd.Zrozpaczona Avery nie ma jak powiedzieć,iż nie jest tą,za którą ją uważa Tate.Pewnego dnia ktoś złowieszczym tonem grozi jej,że jej mąż zginie w dniu wyborów na senatora i ona temu nie może zapobiec.Avery decyduje się wcielić w żonę Tate'a i odkryć prawdę;chce ochronić mężczyznę,którego niespodziewanie dla niej samej pokochała i jego córeczkę Mandy,uratowaną z płonącego wraku samolotu przez Avery.Kobieta z czasem przeobraża się w Carole,przejmuje jej tożsamość i życie w rodzinie...

Adrianna | 2016-04-26
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

Nieszczególnie przepadam za takim gatunkiem książek i pewnie dlatego ta pozycja bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.

Według mnie, akcja była bardzo płynna. Nic się nie działo z dnia na dzień, wszystko zostało pięknie rozłożone w czasie. Główna bohaterka wbrew pozorom nie straciła do końca głowy, lecz kierowała się sercem. Jednak nieco w inny sposób, niż jak to bywa w typowych romansidłach. Tutaj wszystko odbyło się.. dojrzale.

Pięknie ukazane schematy psychologii, czyli jak dzieciństwo czy decyzje bliskich nam osób potrafią wpłynąć na dalszy bieg naszego życia, często zmieniając je o 180 stopni.

Do samego końca nie wiedziałam, kto jest mordercą. Miałam swoje podejrzenia, aczkolwiek.. nie wypaliły. Ale to i dobrze, dzięki czemu książka nie była zbyt przewidywalna.

Książka jest dość cienka, aczkolwiek polecam ją przeczytać na spokojnie w weekend, aby nie mieć później wyrzutów sumienia, że nie zdążyło się ugotować obiadu na następny dzień ;)