Zgłosuj na książki roku 2017

Dom na Skarpie

Wydawnictwo: G+J
Whiskey Beach
elfijka

Dom na Skarpie od ponad trzech wieków góruje nad Whisky Beach, strzegąc wybrzeży oraz tajemnic urokliwego miasteczka. Dla wakacyjnych turystów jest perłą w koronie przepięknej okolicy, dla miejscowych symbolem i legendą, dla Eliego Landona zaś rodzinnym domem. Eli, bostoński prawnik, przez ostatni rok zmagał się z policją oraz opinią publiczną, odpierając oskarżenia o zamordowanie żony, z...

Eli, bostoński prawnik, przez ostatni rok zmagał się z policją oraz opinią publiczną, odpierając oskarżenia o zamordowanie żony, z którą się rozwodził. Nie znaleziono dowodów jego winy, więc nie trafił do więzienia, lecz jego reputacja legła w gruzach. Po psychicznym załamaniu zaszywa się w Domu na Skarpie, by leczyć rany.

Kiedy ukochana babcia Eliego jedzie do Bostonu, gdzie dochodzi do siebie po groźnym upadku, domem zajmuje się Abra Walsh – joginka, jubilerka i fizjoterapeutka. Ta wszechstronna kobieta o wielkim sercu gotowa jest zaopiekować się każdym potrzebującym, nawet wbrew jego woli, i tym razem bierze na celownik Eliego.

Adwokat po przejściach szybko odkrywa, że już nie wyobraża sobie życia bez Abry, jej gotowania, sprzątania, masażów. Przy niej nie czuje się jak ofiara i postanawia oczyścić swoje dobre imię, rozwikłując sprawę morderstwa żony. Liczne sekrety Domu na Skarpie przyciągają jednak kogoś, kto nienawidzi Eliego i pragnie go pogrążyć. Wielosetletnie pogłoski i podania mogą sprawić, że Abra i Eli stracą nie tylko reputację, ale i życie.

Namiętność i obsesja, poczucie humoru i gorące uczucia – to znajdziesz w tej powieści o dwojgu ludziach, którzy otwierają się na prawdę i na siebie nawzajem.

źródło opisu: G+J Gruner+Jahr Polska, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

gwiazdka | 2017-03-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 29 marca 2017

„Dom na Skarpie” jest, jak to u Roberts często bywa, połączeniem romansu z książką przygodowo- sensacyjno- kryminalną. I w tym przypadku te proporcje układają się dla mnie bardzo korzystnie. Więcej tu treści kryminalno- sensacyjnych niż romansu. Iw dodatku zagadki są ciekawe, rozwiązania logiczne, dlatego powieść czytałam z dużym zainteresowaniem. Nie do końca podobał mi się wątek romansu- pomimo, że Roberts jest autorką bardzo wieku romansów- ja nie lubię czytać tych książek, bo większość ocieka słodyczą. W przypadku „Domu na Skarpie” na szczęście ten wątek nie jest taki słodki, autorka jednak wpadła w drugą skrajność i zabrakło odrobiny romantyzmu. Wygląda to na paradoks, ale subiektywnie uważam, że Roberts powinna darować sobie romanse i skupić się bardziej na sensacji i kryminale. Książkę jednak oceniam na bardzo dobrą, czytałam z zainteresowaniem, bez wysiłku i z przyjemnością.

basik | 2017-01-09

Bardzo lubię powieści sensacyjne pani Roberts, niestety tym razem nie spełniła moich oczekiwań.
To taki zabawny thriller romantyczny, w którym pomysł na książkę jest bardzo dobry, niestety niedopracowany.
Książka jest przegadana, dialogi z założenia miały być śmieszne ale jakoś nie wyszły.
Wątek kryminalny pozostawia dużo do życzenia, bo rozwiązanie zagadki jest proste i przewidywalne. A przede wszystkim brak emocji i napięcia, które tak lubię w powieściach sensacyjnych.
Jedynie wątek o poszukiwanym skarbie piratów wnosi trochę tajemniczości do tej raczej nudnej i niezbyt ciekawej powieści.
Bardzo denerwowała mnie postać Abry. Kobieta-orkiestra. Niby po przejściach, ale tego po niej nie widać, wprost pcha się w ramiona Eli.
Mimo tysiąca zajęć bo prowadzi zajęcia jogi, robi biżuterie, sprząta, robi zakupy i gotuje u innych ludzi a do tego jest jeszcze kelnerką ,jest też gospodynią w domu Eliego zawsze ma czas. Jest rozgadana, wścibska i pewna siebie.
Według mnie ta powieść byłaby...

Jolka | 2018-02-07
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 07 lutego 2018

Intrygująca miłosna historia z rodzinnymi tajemnicami w tle. Autorka, jak zwykle, stworzyła fascynujące, barwne postacie i doskonale poprowadziła wątek kryminalny, chociaż bez przyspieszania akcji. Krok po kroku dostajemy coraz to więcej informacji o sekretach rodu Landonów, sącząc powoli rozwijający się romans, niczym lampkę dobrego wina. Miłość miesza się z thrillerem, romantyzm z sensacją, a zatem mamy tu wszystko, co w Norze Roberts najlepsze. Jestem wielką fanką tej autorki, czego nie ukrywam. Po pierwsze za jej świetne pióro, a po drugie za nieprzebrane pokłady wyobraźni i umiejętność tworzenia świetnych historii, które zawsze wciągają bez reszty. Polecam

Gosia9101 | 2013-07-08

Jak każda lektura Nory Roberts,którą do tej pory miałam okazję przeczytać, jest po prostu świetna. Doskonale się ją czyta, ponieważ autorka wie jak bawić się słowem:) Naprawdę polecam:)

pat_8910 | 2014-05-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 maja 2014

Czytało się dobrze, ale znów ten sam schemat, który Pani Nora wykorzystuje w wielu swoich powieściach. Kilka stałych elementów: zraniony bohater
(w tym wypadku mężczyzna) + odnalezienie miłości swojego życia + rodzinna tajemnica do rozwiązania + tajemniczy zabójca czyhający tuż za rogiem = powieść Nory Roberts. Znudziło mi się to potwornie, w najbliższym czasie nie zamierzam sięgać po jej książki. Moje pięć gwiazdek przyznaje za postać Abry Walsh, która mnie zainspirowała.

mirabelka01 | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Z książkami Nory Roberts mam tak, że gdy przeczytam kilka pod rząd, czuję przesyt jej twórczością. W pewnym momencie zaczynam jednak tęsknić za jej stylem i z przyjemnością zatapiam się w lekturze. Tak było właśnie z Domem na Skarpie, który jest popisem kunsztu tej autorki.:)

Eli po ciężkich przejściach, związanych z oskarżeniem o zabójstwo żony osiada na jakiś czas w rodzinnej posiadłości w Whiskey Beach. Ma zamiar pisać książkę, odciąć się od świata i przy okazji zająć się Domem na Skarpie pod nieobecność babci. Jego spokój burzy jednak kolejne morderstwo, włamania i węszący policjant, który na siłę, chce go w to wszystko wrobić. Eli nie jest jednak sam, tak jak zakładał. Poznaje Abrę, nieco ekscentryczną kobietę, która początkowo miała tylko pomagać mu w prowadzeniu domu. Stała się jednak kimś o wiele ważniejszym…

Książka Nory Roberts jest smakowitym thrillerem romantycznym i ma wszystko, co ten gatunek powinien posiadać. Mroczna tajemnica sprzed lat, stara rodzinna...

Katarzyna Busłowska | 2014-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2014

Niewiele jest w życiu rzeczy pewnych. Pewne jest na przykład to, że każda powieść Nory Roberts (przynajmniej te, które do tej pory wpadły mi w ręce) jest co najmniej bardzo dobra.

Dom na Skarpie jest odbiciem rodziny Landonów. Każde pokolenie zmienia w nim coś, aby zaznaczyć tam swoją obecność. Co prawda widziałam go oczami wyobraźni, ale to za mało. Chciałabym, żeby powieść została sfilmowana, choć przypuszczam, że budynek zostałby potraktowany jako nieistotny dodatek tej historii. W końcu nie każdy kocha stare domy tak jak ja.

Wątek kryminalny jest niezły, choć Roberts to nie Christie - w pewnym momencie zawsze można się domyślić zakończenia. W tym przypadku było podobnie. Autorka daje czytelnikom dość oczywiste wskazówki i założę się, że większość z nas znała zakończenie co najmniej w 29. rozdziale, a może i wcześniej.

Zaraz za samym Domem na Skarpie, najcudowniejszym elementem tej powieści jest Abrakadabra:) Ta kobieta naprawdę jest magiczna. Nikt bez nadprzyrodzonych...

crouschynca | 2017-09-29

Solidny romans z elementami innych gatunków – przede wszystkim kryminału, ale mamy też typowo obyczajowe akcenty oraz wątek legendarnego skarbu. Eli Landon, główny bohater utworu, przyjeżdża do tytułowego Domu na Skarpie w spokojnej i malowniczej okolicy, gdzie znajduje nie tylko schronienie, lecz również prawdziwą miłość. Bolesna przeszłość nie odchodzi jednak w niepamięć, co będzie dla protagonisty lekcją radzenia sobie z przeciwnościami losu. Swoistą drogą, jaką niektórzy ludzie przebywają od pasywności do aktywnego działania na rzecz zamknięcia starego rozdziału w życiu.

Więcej na temat powieści w poniższym blogowym wpisie:

maggnolia | 2014-10-19
Przeczytana: 19 października 2014

Fantastyczna powieść o byłym adwokacie a przyszłym pisarzu Elim Landonie, uciekającym do swoich korzeni w miasteczku Whiskey Beach poznającym Abre kobiete wszystko tak ją nazwę która przywróci jego życie do relacji ludzkich i nietuzinkowych. Przeplatająca się historia o skarbie Esmeraldy dodaje nutkę tajemniczości, inspiracjii roznamiętniając stan błogostanu przy czytaniu tej lektury.

Zuela | 2015-07-11

Nareszcie Roberts wrócila do pisania dobrych kryminałów z romansem w tle.Rodzinne tajemnice,prawnik z wpływowoej rodziny oskarżony o zamordowanie żony wraca do rodzinnego miasteczka by zająć się domem babci.Spotyka miejscową dziewczynę po przejściach zaangażowaną w życie miasteczka.Pełno tajemnic i wątpliwości.Gorąco poleca