Dom na skarpie

Wydawnictwo: G+J
Whiskey Beach
elfijka

Dom na Skarpie od ponad trzech wieków góruje nad Whisky Beach, strzegąc wybrzeży oraz tajemnic urokliwego miasteczka. Dla wakacyjnych turystów jest perłą w koronie przepięknej okolicy, dla miejscowych symbolem i legendą, dla Eliego Landona zaś rodzinnym domem. Eli, bostoński prawnik, przez ostatni rok zmagał się z policją oraz opinią publiczną, odpierając oskarżenia o zamordowanie żony, z...

Eli, bostoński prawnik, przez ostatni rok zmagał się z policją oraz opinią publiczną, odpierając oskarżenia o zamordowanie żony, z którą się rozwodził. Nie znaleziono dowodów jego winy, więc nie trafił do więzienia, lecz jego reputacja legła w gruzach. Po psychicznym załamaniu zaszywa się w Domu na Skarpie, by leczyć rany.

Kiedy ukochana babcia Eliego jedzie do Bostonu, gdzie dochodzi do siebie po groźnym upadku, domem zajmuje się Abra Walsh – joginka, jubilerka i fizjoterapeutka. Ta wszechstronna kobieta o wielkim sercu gotowa jest zaopiekować się każdym potrzebującym, nawet wbrew jego woli, i tym razem bierze na celownik Eliego.

Adwokat po przejściach szybko odkrywa, że już nie wyobraża sobie życia bez Abry, jej gotowania, sprzątania, masażów. Przy niej nie czuje się jak ofiara i postanawia oczyścić swoje dobre imię, rozwikłując sprawę morderstwa żony. Liczne sekrety Domu na Skarpie przyciągają jednak kogoś, kto nienawidzi Eliego i pragnie go pogrążyć. Wielosetletnie pogłoski i podania mogą sprawić, że Abra i Eli stracą nie tylko reputację, ale i życie.

Namiętność i obsesja, poczucie humoru i gorące uczucia – to znajdziesz w tej powieści o dwojgu ludziach, którzy otwierają się na prawdę i na siebie nawzajem.

źródło opisu: G+J Gruner+Jahr Polska, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

justynka1987 | 2018-12-31

Książkę gorąco polecam, nie tylko ze względu na wątek romantyczny, ale na całość intrygującej fabuły. Bardzo dobrze się bawiłam przy tej pozycji i nawet nie wiem kiedy uciekły mi te wszystkie przeczytane strony.

Iwonka Czy | 2018-02-26

Wspaniala ksiazka warta przeczytania

Jolka | 2018-02-07
Na półkach: Przeczytane, 2018, Nora Roberts
Przeczytana: 07 lutego 2018

Intrygująca miłosna historia z rodzinnymi tajemnicami w tle. Autorka, jak zwykle, stworzyła fascynujące, barwne postacie i doskonale poprowadziła wątek kryminalny, chociaż bez przyspieszania akcji. Krok po kroku dostajemy coraz to więcej informacji o sekretach rodu Landonów, sącząc powoli rozwijający się romans, niczym lampkę dobrego wina. Miłość miesza się z thrillerem, romantyzm z sensacją, a zatem mamy tu wszystko, co w Norze Roberts najlepsze. Jestem wielką fanką tej autorki, czego nie ukrywam. Po pierwsze za jej świetne pióro, a po drugie za nieprzebrane pokłady wyobraźni i umiejętność tworzenia świetnych historii, które zawsze wciągają bez reszty. Polecam

crouschynca | 2017-09-29

Solidny romans z elementami innych gatunków – przede wszystkim kryminału, ale mamy też typowo obyczajowe akcenty oraz wątek legendarnego skarbu. Eli Landon, główny bohater utworu, przyjeżdża do tytułowego Domu na Skarpie w spokojnej i malowniczej okolicy, gdzie znajduje nie tylko schronienie, lecz również prawdziwą miłość. Bolesna przeszłość nie odchodzi jednak w niepamięć, co będzie dla protagonisty lekcją radzenia sobie z przeciwnościami losu. Swoistą drogą, jaką niektórzy ludzie przebywają od pasywności do aktywnego działania na rzecz zamknięcia starego rozdziału w życiu.

Więcej na temat powieści w poniższym blogowym wpisie:

Krzema | 2017-05-15
Przeczytana: marzec 2017

Polecam!!! :)

gwiazdka | 2017-03-29
Na półkach: Przeczytane, Rok 2017
Przeczytana: 29 marca 2017

„Dom na Skarpie” jest, jak to u Roberts często bywa, połączeniem romansu z książką przygodowo- sensacyjno- kryminalną. I w tym przypadku te proporcje układają się dla mnie bardzo korzystnie. Więcej tu treści kryminalno- sensacyjnych niż romansu. Iw dodatku zagadki są ciekawe, rozwiązania logiczne, dlatego powieść czytałam z dużym zainteresowaniem. Nie do końca podobał mi się wątek romansu- pomimo, że Roberts jest autorką bardzo wieku romansów- ja nie lubię czytać tych książek, bo większość ocieka słodyczą. W przypadku „Domu na Skarpie” na szczęście ten wątek nie jest taki słodki, autorka jednak wpadła w drugą skrajność i zabrakło odrobiny romantyzmu. Wygląda to na paradoks, ale subiektywnie uważam, że Roberts powinna darować sobie romanse i skupić się bardziej na sensacji i kryminale. Książkę jednak oceniam na bardzo dobrą, czytałam z zainteresowaniem, bez wysiłku i z przyjemnością.

basik | 2017-01-09

Bardzo lubię powieści sensacyjne pani Roberts, niestety tym razem nie spełniła moich oczekiwań.
To taki zabawny thriller romantyczny, w którym pomysł na książkę jest bardzo dobry, niestety niedopracowany.
Książka jest przegadana, dialogi z założenia miały być śmieszne ale jakoś nie wyszły.
Wątek kryminalny pozostawia dużo do życzenia, bo rozwiązanie zagadki jest proste i przewidywalne. A przede wszystkim brak emocji i napięcia, które tak lubię w powieściach sensacyjnych.
Jedynie wątek o poszukiwanym skarbie piratów wnosi trochę tajemniczości do tej raczej nudnej i niezbyt ciekawej powieści.
Bardzo denerwowała mnie postać Abry. Kobieta-orkiestra. Niby po przejściach, ale tego po niej nie widać, wprost pcha się w ramiona Eli.
Mimo tysiąca zajęć bo prowadzi zajęcia jogi, robi biżuterie, sprząta, robi zakupy i gotuje u innych ludzi a do tego jest jeszcze kelnerką ,jest też gospodynią w domu Eliego zawsze ma czas. Jest rozgadana, wścibska i pewna siebie.
Według mnie ta powieść byłaby...

Saszen | 2016-09-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 lipca 2016

Nie czytałam żadnej książki Nory Roberts. Chyba dlatego, że nie po drodze mi z współczesnymi romansami. Niesłusznie założyłam (może na podstawie różowych półek w bibliotekach), że Roberts pisze tylko romanse. Myliłam się. Pisze mnóstwo. Wydaje, rzecz jasna, romanse – współczesne i historyczne – ale też powieści fantastyczne i kryminalne, z rozbudowanymi wątkami obyczajowymi i (tak!) romantycznymi. Jest w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających pisarzy świata, gdyż napisała ponad 220 powieści, które sprzedały się ponad 400-stu milionach egzemplarzy na całym świecie. Kilkanaście z nich zekranizowano, chociaż chyba żaden z filmów nie okazał się kasowym hitem.

Roberts pisze kilka powieści rocznie. Dwa lata temu wydała pięć, w zeszłym roku – cztery, w tym znowu ma w planach pięć. Szybkie tempo sprzyja posądzeniom o niezbyt dobrą jakość. Może jest w tym trochę racji? Postanowiłam sprawdzić, zwłaszcza że ktoś pożyczył mi „Dom na Skarpie” – jedną z nowszych książek w imponującym...

natalia | 2016-07-01

Uwielbiam książki tej autorki! Chyba zawszę oceniam ją najwyższą oceną. Zagubiony Eli, oskarżony o morderstwo swojej żony pojawia się w Whisky Beach szukając ukojenia. Znajduje dużo więcej!

KlaudiaK | 2016-05-30
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Książka wpadła mi w ręce przez przypadek. Byłam przekonana, że to raczej dobra powiastka dla mojej mamy niż dla mnie :) tymczasem książka mnie porwała i zauroczyła zarazem. Świetne połączenie wątku romantycznego z kryminalnym. Pełnia emocji, tych pozytywnych i negatywnych. Najbardziej jednak podobały mi się kreacje bohaterow. Eli, Abra no i oczywiście przesympatyczna babcia z wigorem i pełnią optymizmu, którą zaraża wszystkich wokół. Też chciałabym na emeryturze ćwiczyć jogę i wrócić do dawno zapomnianych pasji. Szczerze polecam lekturę! :)))