Góra albo jak wyżebrać niebo i człowieka

Wydawnictwo: W drodze
83-7033-236-6
Jan Góra, Lednica 2000
religia
kamk

"Góra albo jak wyżebrać niebo i człowieka" to rozmowa z ojcem Janem Górą, kapłanem, artystą i prowokatorem, jedną z najbarwniejszych postaci polskiego Kościoła, twórcą "Lednicy 2000" i ośrodka na Jamnej. Przeprowadzona została przez Jana Grzegorczyka, autora bestselleru Każda dusza to inny świat. Książka pełni rolę biografii ojca Jana. Opowiada o jego gigantycznych przedsięwzięciach i niekonwencjonalnym obcowaniu z drugim człowiekiem i życiu w zakonie. Choć jest wyrazem fascynacji osobowością Jana Góry nie jest pisana na kolanach. Bohater książki jest chwilami przypierany do muru bez litości.

źródło opisu: W DRODZE, 1999

źródło okładki: http://www.wdrodze.pl/index.php?mod=opis&id=265