Kapitanówna

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lektury Nastolatek". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: 86-Press
83-85238-55-7
morze, podróże,
Jenot

Córka kapitana polskiego statku ucieka spod opieki cioci, by potajemnie dostać się na statek ojca płynący do Turcji. Okazuje się, że nie zrobiła tego jedynie dla przeżycia niezwykłej przygody.

źródło opisu: okładka

Jest bardzo fajna. Mam tylko jedno wielkie ALE. Na opisie książki, którą wypożyczyłam z biblioteki, jakiś idiota(bo inaczej nazwać się nie da) zdradził powód dziwnego zachowania Elżbiety i jej ciotki- co zupełnie odebrało mi radość lektury.

pole_minowe | 2013-03-09
Przeczytana: 07 marca 2013

Autorkę znalazłam na lubimyczytac.pl : )))
Chcąc przeczytać jej trzy pozycje udałam się na poszukiwania do biblioteki. Znalazłam wyłącznie Kapitanównę, której M.Pruszkowska jest współautorem.

Niestety, książka zdecydowanie nie jest przeznaczona dla mnie.
Przeczytana z chęcią, aczkolwiek bez szału...
Język, styl, pióro, słownictwo, postrzeganie, przygoda, kulturowo przepiękne, warte nie zapominania - myślę, że może porwać i zafundować bezsenną noc 16latce.

Pozycja wydana z serii Lektury Nastolatek, i myślę, że to właśnie ta grupa docelowa powinna książkę przeczytać, skomentować, zaopiniować i ocenić gwiazdkami.

Szkoda mi, że nie natrafiłam na Kapitanównę 20lat temu.

kareena | 2011-07-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Czytałam jako dziewczynka i wtedy bardzo mi sie podobało :)

akot89 | 2016-09-05
Przeczytana: 2003 rok