Kapitanówna

86-Press
1995-01-01
1967-01-01
morze podróże

Mam do tej książki sentyment - przeczytałam ją jako nastolatka i byłam zachwycona. Potem przeczytałam inne książki Marii Pruszkowskiej: Przyślę panu list i klucz, Życie nie jest romansem, Piękne dni Aranjuezu. Wszystkie bardzo lubię, mam i czasem do nich zaglądam.

Jest bardzo fajna. Mam tylko jedno wielkie ALE. Na opisie książki, którą wypożyczyłam z biblioteki, jakiś idiota(bo inaczej nazwać się nie da) zdradził powód dziwnego zachowania Elżbiety i jej ciotki- co zupełnie odebrało mi radość lektury.

Autorkę znalazłam na lubimyczytac.pl : )))
Chcąc przeczytać jej trzy pozycje udałam się na poszukiwania do biblioteki. Znalazłam wyłącznie Kapitanównę, której M.Pruszkowska jest współautorem.

Niestety, książka zdecydowanie nie jest przeznaczona dla mnie.
Przeczytana z chęcią, aczkolwiek bez szału...
Język, styl, pióro, słownictwo, postrzeganie, przygoda, kulturowo przepiękne, warte nie zapominania - myślę, że może porwać i zafundować bezsenną noc 16latce.

Pozycja wydana z serii Lektury Nastolatek, i myślę, że to właśnie ta grupa docelowa powinna książkę przeczytać, skomentować, zaopiniować i ocenić gwiazdkami.

Szkoda mi, że nie natrafiłam na Kapitanównę 20lat temu.

Autorkę znalazłam na lubimyczytac.pl : )))

Niestety, książka zdecydowanie nie jest przeznaczona dla mnie.
Przeczytana z chęcią, aczkolwiek bez szału...
Język, styl, pióro, słownictwo, postrzeganie, przygoda, kulturowo...

Czytałam jako dziewczynka i wtedy bardzo mi sie podobało :)

Czytałam jako dziewczynka i wtedy bardzo mi sie podobało :)

Wspaniała książka dla nastoletnich dziewczynek! Bo kto powiedział, że awanturnicze przygody są tylko dla chłopców?

• Młodzieżowe
  • 1do 2010
  • Wyzwanie LC 2019
  • U dobrych ludzi, czyli wymienione książki :)

Dodaj cytat z książki Kapitanówna