Przegrane dziecko

978-83-258-0250-9
obyczajowość, dramat
literatura faktu
adorable

Na oczach kochających rodziców 17-letni Jake z dnia na dzień zmienił się ze spokojnego, uśmiechniętego chłopaka ciężko pracującego na dobre stopnie, w pyskatego młodocianego przestępcę, który nie zawahał się podnieść ręki na własną matkę. Co się dzieje, gdy narkotyki wyrywają dziecko z rodziny? Jak radzi sobie matka, kiedy nawet bezwarunkowa miłość nie wystarczy, żeby uratować dziecko? Na to i...

Na to i wiele innych pytań odpowiada matka zmuszona zmierzyć się z uzależnieniem syna. Autorka pragnie pomóc rodzicom, którzy przechodzą przez to samo piekło – często
w samotności i bez żadnego wsparcia. Przeczytaj – nawet jeśli Ciebie nie dotyczy podobny problem.
"Przegrane dziecko" to kawałek uczciwej, wstrząsającej literatury.

Justyna Antoniewicz | 2015-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2015

Opowieść o nastoletnim chłopaku Jake i o trudnych relacjach z matką.
Opowiada o narkomanii i o synu który z miłego, dobrego dziecka zmienił się w agresywnego chłopca.
Zaczyna okradać swoich rodziców, podnosi rękę na swoją matkę, która bardzo martwi się o swojego syna, kocha go mimo wszystko.
Pragnie dobra dla niego żeby poszedł na leczenie odwykowe.
Powieść mnie nie wciągnęła aż tak bardzo, rozczarowana jestem fabuła chaotyczna, niespójna.
Trochę trzyma w napięciu, ale po za tym nic więcej.
Mam mieszanego uczucia do tej książki, średnio ją oceniam.
Ale udało mi się dotrwać do końca i przeczytałam.

Katherina28 | 2012-10-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 października 2012

Tytuł książki bardzo mylący. Książka porusza dwa zupełnie inne tematy, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Tytuł mówi czytelnikowi, że będzie czytał o problemach dorastającego chłopca i jego rodziców. A już ze wstępu dowiadujemy się, że jest to książka o (jakiejś tam) Marry Yellowly i jej życiu, a temat nastolatka traktowany jest jako wtrącenia.

beciaczek | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Nie tego się spodziewałam..nie wiem dlaczego zupełnie niepotrzebnie wpleciony w cały opis jest inny wątek, odbiegający od głównego tematu.A zaczynało się całkiem nieźle..Gdyby autorka skupiła się na rodzicach walczących z problemem uzależnienia ich syna moja ocena byłaby zupełnie inna.

Polaa | 2015-05-06

Książka o chłopaku zmagającym się z uzależnieniem. Autorka wplata też tu historię z czasów innej epoki, co nie spotkało się z moim uznaniem i przez to ta książka straciła w moich oczach... . W pewnym momencie nie wiedziałam, co czytam :-/.

wiwonna | 2014-04-07

Sięgnęłam po tą książkę tylko na podstawie opisu. I nacięłam się. Opis zdecydowanie ciekawszy niż sama książka. Problem zawarty w treści interesujący ale ja osobiście czułam się znudzona. :)

Papergirl | 2013-08-22
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Byłam mile zaskoczona tą książką.

Czaki | 2014-03-31

Uważam, że książkę powinien przeczytać każdy rodzic. Bardzo fajnie opisuje "zrujnowany świat" matki przez syna, który pewnego dnia zaczyna palić marihuanę. Uważny czytelnik doczyta o tym, w jak szybkim czasie możemy wpaść w nałóg. Chciałabym widzieć minę ludzi krzyczących za legalizacją, którzy nie mają pojęcia o tym, jak łatwo ta używka może uzależnić i do czego prowadzi "palenie od czasu do czasu".

rollercoaster | 2015-02-11
Na półkach: Przeczytane 2, Przeczytane

Zawiodłam się. Nie potrzebny wątek Mary, który był obłędnie nudny. Jeszcze jakby była jakoś brutalnie zamordowana, a nie przez chorobę powszechną w tamtych czasach. A wątki o Chłopcu były w miarę wciągające, aczkolwiek bardzo skąpe. Nic nadzwyczajnego i bardzo nudne. Ta książka jest daleko w tyle za innymi o tej tematyce.

Katalonka | 2013-08-25
Przeczytana: lipiec 2012

Bardzo się zawiodłam. Sięgając po tą pozycję ze względu na problem, myślałam, że książkę będzie się czytać jednym tchem. Niestety, nudna w ogóle nie wciągająca. Nie polecam wręcz przestrzegam. SZKODA CZASU.

Aluta | 2012-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Sama książka wydaje się być ciekawa, niestety niepotrzebne jest przeplatanie wątków.