Zjawiska nie wyjaśnione

Wydawnictwo: Diogenes
The Unexplained
83-7129-755-6
Jeanpaul

Otwierając te książkę, wyruszysz w podróż w poszukiwaniu rozwiązania ponad 500 największych, najbardziej intrygujących i fascynujących zagadek ziemi i wszechświata, tajemnic ludzkiego intelektu i fantazji, natury i sił nadprzyrodzonych.

źródło opisu: antykwariat.waw.pl

źródło okładki: antykwariat.waw.pl

Choć książkę zatytułowano "zjawiska niewyjaśnione" to okazuje się że w miarę czytania niektóre z nich autor próbuje wyjaśnić. Dowiadujemy się o Zombie, wampirach, kosmitach, ale również zjawiskach uważanych za cuda. Można dowiedzieć się o istnieniu wielu niezwykłych istot. Niektórych zmyślonych o których nawet nie słyszeliśmy, innych legendarnych jak dziki chłopiec wychowany przez zwierzęta.
Ilustracje idealne do straszenia młodszego rodzeństwa. niekiedy samemu można się zląc. Pobudzają wyobraźnie, pomagają zrozumieć pewne fakty. Nieraz są swoistym dowodem, jak zdjęcie odcisku stopy Yeti we śniegu.
Książek przejrzałam parokrotnie i często do niej wracam, ale nie przeczytałam całej gdyż myślę, że nie o to w niech chodzi. Myślę że każdy człowiek zainteresowany tematem znajdzie tu coś dla siebie. To coś zarówno dla osób twardo stąpających po ziemi, który nie wieżą w bajki jak i dla tych zakręconych poszukujących duchów itp.

Karo7even | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Ciekawa i bogato ilustrowana, ale w książce jest wiele błędów. "Nie" z przymiotnikami piszemy razem, a najwyraźniej panie które książkę przekładały nie znały tej zasady ;/ To trochę raziło, ale i tak warto przeczytać. Człowiek się czuje po tym taki... mądrzejszy xd

W dzieciństwie czytało się z koleżankami pod kołdrą... a później miało się koszmary. ;)

Bardzo ciekawa pozycja, bogato ilustrowana, zawiera bardzo dużo owianych mrokiem tajemnicy historii.

monika | 2012-10-12
Przeczytana: lipiec 1999

Ciekawa, bogato ilustrowana.

Asia | 2016-07-31
Przeczytana: 2003 rok

Bardzo fajne spojrzenie i podejście do zjawisk, które nie do końca są każdemu znane. Fajne legendy, historie, rozwiązania sytuacji paranormalnych. Warto poczytać. Książka prezentuje dość stare spojrzenia i może nie do końca realne sytuacje, ale jest w niej wiele ciekawych historii. Dobrze się ją czyta traktując to jako legendy, a nie doszukując się w niej prawdy.

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-14

Ta książka jest to swego rodzaju ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody, zjawiskach paranormalnych i tajemniczych (od starożytności po czasy współczesne). Autor opisuje zjawiska z całego świata (bardziej i mniej znane). Książka ciekawa. Bogato ilustrowana. Warto przeczytać.

Filemona | 2013-05-07

Nie pamiętam, czy przeczytałam całą tą książkę (kiedy to było...?), ale na pewno zdecydowaną większość. Bardzo mnie ona wtedy zaciekawiła, a część tematów, np. ten o zombie, wręcz mnie przerażało (byłam dzieckiem, co się dziwić?).
Podobała mi się szata graficzna.

| 2016-10-26
Mariusz | 2016-03-09