Ptaki Polski

Wydawnictwo: WSiP
ptaki
flora i fauna

Niniejszy atlas przedstawia ptaki gnieżdżące się w Polsce oraz te, które wprawdzie gnieżdżą się poza granicami, lecz na wędrówkach regularnie albo dość regularnie kraj nasz odwiedzają. Jest ich w sumie 282 gatunki. Barwne zdjęcia powinny ułatwić nam szybką orientację i służyć nie tylko w domu, lecz przede wszystkim na wycieczkach w terenie...

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marysieńka | 2011-10-08

Jest to napewno pozycja dla miłośników ptaków. Bardzo dobre ilustracje i opisy pozwalają nam nauczyć się rozpoznawać występujące w Polsce gatunki ptactwa. Atlas jest podzielony na tablice z rysunkami poszczególnych gatunków a obok zamieszczone są informacje na temat wyglądu, cech osobniczych, wielkości a także sposobu odżywiania poszczególnych ptaków. Jest tutaj indeks polskich jak również łacińskich nazw. W sumie bardzo przejrzysta książka dostarczająca nam najważniejszych informacji na temat szukanego gatunku. Polecam.

Felix | 2012-11-06

Atlas do rozpoznawania ptaków jest warty polecenia, nie tylko miłośnikom i pasjonatom ptaków, ale również tym, którzy od czasu do czasu zastanawiają się "co to za ptak śpiewa za oknem"? Osobiście swoje pierwsze doświadczenia z obserwacjami ornitologicznymi stawiałem dzięki temu atlasowi, wspomagając się przewodnikami z kolorowymi zdjęciami.
Świetne ilustracje i kolory ubarwienia oddają rzeczywisty wygląd danego osobnika w terenie.
Atlas naprawdę godny polecenia /choć obecnie wydaje mi się, że jest już nieosiągalny/. Jednak nawet najlepszy atlas nie zastąpi kilkugodzinnych obserwacji w terenie.

Jarosław Wiśniewski | 2014-07-13

Znakomita książka. Piękne ilustracje. Krótkie i treściwe opisy gatunków. Dla miłośników ptaków i nie tylko.

Moon | 2015-07-09
Na półkach: Zoologiczne, Przeczytane

Żeby się nie powtarzać, to dodam tylko tyle, że dzisiaj ta książka stanowi świetną bazę porównawczą jeżeli chodzi o zwyczaje, występowanie i rozpowszechnienie wymienionych gatunków ptaków w latach 8o-tych i dziś. Poza tym książka pozwala szybko zorientować się czy patrzymy na dzięcioła dużego, czy średniego. Pozycja obowiązkowa.

Ela | 2012-01-13
Przeczytana: 1998 rok

Jako dziecko sięgałam po tę książkę wielokrotnie. Zwięzłe opisy wyglądu ptaszków, opis głosów, jakie wydają i przede wszystkim przepiękne ilustracje. Polecam!

Wiedźminka | 2011-07-11
Przeczytana: 21 lipca 2011

Bardzo dobry poradnik dla tych co lubią ptaki :)

| 2013-01-29

Tą książkę mamy w domu odkąd sięgam pamięcią. Gdy byłem bardzo młody, w telewizji nie leciało nic dla dzieci, nie było komputerów w domach to przeglądałem w nieskończoność ten pięknie ilustrowany atlas. Bardzo wiele informacji o ptakach które widzimy na co dzień a o ich życiu wiedzieliśmy tak niewiele. Co jedzą, jak budują gniazda itp. Jest to specyficzna książka, ale w swojej kategorii na pewno bardzo dobra. Polecam.

książek: 2037
Anna | 2016-11-28