Tajemnice władców Polski

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Publicat
83-245-0982-8
historia
Łukasz Kuć

Fascynujące dzieje 42 władców Polski - od Mieszka I do Stanisława Augusta Poniatowskiego:
- skrywane tajemnice, nieznane fakty, anegdoty i ciekawostki - sprawiają, że książę czysta się jednym tchem
- szczegółowe kalendarium dziejów Polski i świata - poszerza wiedzę o minionych epokach
- ilustracje i ryciny - obrazowo przedstawiają zdarzenia

Monika | 2012-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2012

Książka dobra, ale bez fajerwerków. Tytuł bardzo mylący. Nie znalazłam tajemnic w tej książce. To po prostu poczet władców nie odbiegający od przeciętnych wydawnictw tego typu.

margoz | 2017-01-29

Książka nafaszerowana jest wszelkiego rodzaju tablicami, mapami, skanami, rysunkami, portretami, obrazami bitew, szkicami monet poszczególnych władców - coś pięknego! Dla samego zbioru tych wszystkich wspaniałości,można sie pokusić o zakup.
Tylko jakoś ten tytuł jest nieodpowiedni, bo nijak ma się do zawartości. Książka zawiera dość szczegółowe informacje na temat życia 42 władców Polski, okraszone - przypominam - wspaniałą grafiką, jednakże ciężko tam doszukać się jakichkolwiek tajemnic.
Są tu co prawda ciekawostki i anegdoty, ale "ciekawe" będą jedynie dla kogoś kto nie uważał na lekcjach historii, w szkole podstawowej i gimnazjum / 8 klasie, bo poziom i zakres wiedzy jest tu raczej dość okrojony.
Mimo tego wszystkiego co wcześniej napisałam, książkę tę warto posiadać w swojej biblioteczce. Chociażby ze względu na tak bogatą szatę graficzna. Portrety wszystkich władców, które zawsze będą "pod ręką". Najważniejsze polskie zbytki, obrazy, wojny, herby, elementy zbroi, monety...

Książka zdecydowanie przeciętna. Nie ma w niej tajemnic - tak jak tytuł wskazuje. Są w niej czyste fakty o naszych królach. Nie zostały przedstawione zbyt ciekawie. Cała książka jest czarno biała i nie wiadomo za co się zabrać.

ewa | 2017-05-04
ewa | 2017-05-01