Święte znaki Egiptu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-1674-8
historia

Wyjaśnienie tajemnicy pisma, od hieroglificznego do demotycznego, umożliwiło swoistą "podróż w czasie". Dokumenty sądowe, prywatne listy, umowy i podobne teksty, [przetłumaczone po raz pierwszy na język polski, ukazują fascynujący obraz codziennego życia nad Nilem, przekazany przez samych Egipcjan. "Święte znaki Egiptu" to historia starożytnego państwa pokazana przez pryzmat ewolucji pisma. Z pasją pisana przez archeologa, doskonałego gawędziarza. Całość ubarwiają ciekawostki i anegdoty, których próżno szukać w podręcznikach. Rysunki i zdjęcia ułatwiają zrozumienie i wyobrażenie sobie nie istniejącego już świata.

Żuberek | 2015-04-30
K_Schmidt | 2015-01-12