Trinny & Susannah. Sztuka przetrwania

Okładka książki Trinny & Susannah. Sztuka przetrwania Susannah Constantine, Trinny Woodall
Okładka książki Trinny & Susannah. Sztuka przetrwania
2010-01-01
2010-01-01
Wojciech Nowicki, Agnieszka Czuchra, Maciej Czuchra, Maria Pilecka
kalendarz poradnik

Okładka książki Całkowita przemiana. Zmień swoje życie w 24 godziny Susannah Constantine, Trinny Woodall
Całkowita prze... Susannah Constantin...
Okładka książki Księga kobiecych sylwetek Susannah Constantine, Trinny Woodall
Księga kobiecy... Susannah Constantin...

Tytuł ten to rodzaj kalendarza podzielonego na miesiące, w każdym znajdziemy porady m.in. dotyczące relaksu, podróży, urody, zakupów modowych, przygotowywania prezentów itp. Niektóre z nich śmieszne, inne zwyczajne. Mamy tu różne wielkości i kolory czcionek, barwne obrazki, ale informacje w niej przedstawione związane są głównie z modą i ciuchami, ponieważ co tu dużo kryć obie panie-autorki są brytyjskimi specjalistkami w dobieraniu ubrań dla kobiet o różnych kształtach i słyną ze swoich programów telewizyjnych, gdzie uczą swoje rodaczki jak się ubierać, by dobrze wyglądać.

Na końcu żółte kartki, na których można znaleźć adresy stron internetowych (przedstawione w odniesieniu do realiów polskich zresztą jak wiele informacji w całej książce) dotyczące m.in.: urody, dzieci, zdrowia, mody, rozrywki, wiadomości i podróży.

Brakowało mi w niej czegoś więcej niż tylko mody, tej według mnie było stanowczo za dużo i przez to książka traci swój smak. Mam wrażenie jakby była pisana na kolanie, na szybko niczym spisywana przez nastolatka praca domowa na pięć minut przed początkiem zajęć.

Polecam tylko osobom/kobietom, które uwielbiają autorki tej książki i chcą wiedzieć jak dobrze dopasować strój do swoich kobiecych kształtów. Reszcie nie polecam, wręcz stanowczo odradzam.

Kolejna z cyklu "do wszystkiego". Zdecydowanie wolałabym, by Dziewczyny skupiły się na modzie i poradach około stylowych niż prowadziły taki totalny miks porad. Całe szczęście większość z nich jest jednak podana w lekkostrawnej, humorystycznej otoczce.

Nie mam zielonego pojęcia do kogo adresowana jest książka. Mam 20 lat, nie mam dzieci, a większość tych rad była dla mnie oczywista niczym ciepło w lecie i śnieg w zimie. Książka do zjedzenia w jedną burzę, pełno obrazków i wolnego miejsca na własne notatki sprawiają, że czyta się błyskawicznie. Dodatkowo bardzo irytujący jest wykorzystany font, a raczej fonty i mnogość kolorów, o różnej wielkości liter w tym samym zdaniu wolałabym nie wspominać, bo przysporzyło mi to bólu głowy. Ogólnie nie polecam, nikomu.

• Do pobazgrania ✂️✏️
  • Muszę kupić ♫