Trinny & Susannah. The Survival Guide
978-83-7513-784-2
kalendarz, poradnik
poradniki
Barbara Rduch

Unikalny kalendarz i poradnik w jednym. Sekretna broń, która bezboleśnie, dzień po dniu pomoże przetrwać kolejne 12 miesięcy.Książka-kalendarz W części Wstępnej znajdziemy Przydatne Numery Telefonów tj Pogotowie, Straż Miejska czy Telefon Zaufania. Dzięki polskiemu wydawcy, wszystkie numery i adresy są dostosowane do polskiego rynku. Następne strony – Numery osobiste, Ważne daty, Kalendarz...

W części Wstępnej znajdziemy Przydatne Numery Telefonów tj Pogotowie, Straż Miejska czy Telefon Zaufania. Dzięki polskiemu wydawcy, wszystkie numery i adresy są dostosowane do polskiego rynku. Następne strony – Numery osobiste, Ważne daty, Kalendarz urodzin - czytelnik może uzupełnić sam. Dzięki takiemu uporządkowaniu łatwiej będzie znaleźć telefon do hydraulika, sprawdzić, kiedy zaczynają się wakacje czy pamiętać, kiedy złożyć życzenia urodzinowe przyjaciółce.
Główna część książki to ułożony miesiącami Kalendarz, a w nim setki porad ułożonych wg kolejnych miesięcy. - Styczeń – Jak kupować? (m.in. sztuka kupowania na wyprzedaży)
- Luty – Dokąd jeździmy na zakupy? (Wenecja, Paryż, Nowy Jork i Londyn)
- Marzec – Baw się dobrze na własnej imprezie (m.in. sprawdzone sztuczki wyluzowanej pani domu)
- Kwiecień – Kobieta w podróży (m.in. jak się pakować?)
- Maj – Wyglądaj młodo (m.in. czas na skalpel?)
- Czerwiec – Jak być ukochaną mamą (m.in. jak być chrzestną dobrą wróżką?)
- Lipiec – Rodzinne Wakacje (m.in. kostium kąpielowy – złote zasady)
- Sierpień – Wykorzystuj lepiej dzień (m.in. jak wyjść z domu w 10 minut?)
- Wrzesień – Znajdź czas na marzenia (m.in. rozwijaj swoje pasje)
- Październik – Idealna szafa (m.in. plamy, mole i inne kłopoty)
- Listopad - Grunt to zdrowie (m.in. dokuczliwość PMS i menopauzy)
- Grudzień – Świat prezentów (m.in. gdy jesteś spłukana)

Każdy „Rozdział –Miesiąc” kończy się dobrymi radami.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal Sp. z o.o. http://www.pascal.pl/

źródło okładki: byckobieta.pl

AuroraBorealis | 2015-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2015

Tytuł ten to rodzaj kalendarza podzielonego na miesiące, w każdym znajdziemy porady m.in. dotyczące relaksu, podróży, urody, zakupów modowych, przygotowywania prezentów itp. Niektóre z nich śmieszne, inne zwyczajne. Mamy tu różne wielkości i kolory czcionek, barwne obrazki, ale informacje w niej przedstawione związane są głównie z modą i ciuchami, ponieważ co tu dużo kryć obie panie-autorki są brytyjskimi specjalistkami w dobieraniu ubrań dla kobiet o różnych kształtach i słyną ze swoich programów telewizyjnych, gdzie uczą swoje rodaczki jak się ubierać, by dobrze wyglądać.

Na końcu żółte kartki, na których można znaleźć adresy stron internetowych (przedstawione w odniesieniu do realiów polskich zresztą jak wiele informacji w całej książce) dotyczące m.in.: urody, dzieci, zdrowia, mody, rozrywki, wiadomości i podróży.

Brakowało mi w niej czegoś więcej niż tylko mody, tej według mnie było stanowczo za dużo i przez to książka traci swój smak. Mam wrażenie jakby była pisana na...

Moodi | 2014-05-02

Nie mam zielonego pojęcia do kogo adresowana jest książka. Mam 20 lat, nie mam dzieci, a większość tych rad była dla mnie oczywista niczym ciepło w lecie i śnieg w zimie. Książka do zjedzenia w jedną burzę, pełno obrazków i wolnego miejsca na własne notatki sprawiają, że czyta się błyskawicznie. Dodatkowo bardzo irytujący jest wykorzystany font, a raczej fonty i mnogość kolorów, o różnej wielkości liter w tym samym zdaniu wolałabym nie wspominać, bo przysporzyło mi to bólu głowy. Ogólnie nie polecam, nikomu.

viosna | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

Kolejna z cyklu "do wszystkiego". Zdecydowanie wolałabym, by Dziewczyny skupiły się na modzie i poradach około stylowych niż prowadziły taki totalny miks porad. Całe szczęście większość z nich jest jednak podana w lekkostrawnej, humorystycznej otoczce.

Raspberry | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016