Smak tropików : (kuchnie Pacyfiku)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kuchnie Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Ekonomiczne
8320807506
kuchnia, przepisy,
poradniki
hunter

Przepisy kulinarne

Jarka | 2013-05-14
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Pani Biruta Markuza jest polską autorką, mieszkającą w Warszawie. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, pracowała jako scenograf, a obecnie w wolnym czasie lubi malować, tłumaczyć z j. angielskiego oraz litewskiego, a także pisać książki o tematyce kulinarnej.

"Smak tropików. Kuchnie Pacyfiku" widoczne na załączonym zdjęciu, to nowe wydanie książki z 1990 roku, która swą treścią nawiązuje do kulinarnych gustów mieszkańców regionów leżących przy Pacyfiku. Kolejno wymieniając autorka zapoznaje nas z kuchnią: Chin, Indii, Indonezji, Singapuru, Sri Lanki, Filipin, Nowej Gwinei, Nowej Zelandii, Australii, a na koniec w ramach ciekawego
uzupełnienia dodaje też rozdział Potrawy na Boże Narodzenie.

Książki kucharskie często są schematyczne. Jest przepis, zdjęcie, wartość kaloryczna i informacja, na ile porcji dana potrawa została zaplanowana. To, co szczególnie mi się spodobało w Kuchniach... to fakt, iż autorce udało się odejść trochę od tego utartego szablonu, dokładając kilka...

calderon_b | 2015-01-03
książek: 1998