Zuzka na spadochronie

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-607-5
Dorota_1988

Bohaterka powieści - pod wpływem impulsu - zapisuje się do klubu spadochronowego. Chce zaimponować chłopakowi, na którym jej zależy. Szybko jednak się przekonuje, że spadochroniarstwo nie polega na marzycielskim bujaniu w obłokach. Wymaga wiedzy, dyscypliny i wielkiego zaangażowania. Przynosi radość i satysfakcję, ale czasem też i łzy. "Nieważne, jaki sport uprawiasz" - głosi motto powieści -...

"Nieważne, jaki sport uprawiasz" - głosi motto powieści - "ważne, co na tym zyska twoje serce".

Leelunia | 2011-10-29
Przeczytana: 28 października 2011

Książka nie tylko o sporcie, ale przede wszystkim o uczuciach osiemnastoletniej dziewczyny, która zaczyna uprawiać ten sport, żeby zaimponować chłopakowi, a okazuje się, że nauka jest dla niej wyzwaniem, przygodą i dużą szkołą życia. Zakochacie się w Zuzce, tak jak ona zakochała się w spadochroniarstwie.

EagleV | 2014-01-28

Czas wakacji równa się doznaniom literackim lżejszego kalibru, zwłaszcza w przypadku młodzieży zmuszonej oddawać się przez większą część roku lekturze klasycznych dzieł pisarzy wielkich i wzniosłych. Oczywiście kiedy upływ lat omiecie już nieco przepełnione głowy młodych, owi „zakurzeni” pisarze zyskają naturalnie uznanie i właściwą geniuszowi dozę podziwu. Jednakże czas letni to nieodmiennie chwila przeznaczona na poszukiwanie w słowie pisanym emocji, sensacji, przygody. Z reguły lekkiej i niezobowiązującej. Czasem jednak trafia się rodzynek zarówno wciągający wartką i nieprzewidywalną akcją, jak i przepełniony niegłupią zgoła treścią. Przykład stanowić może powieść Agnieszki Marii Stefańskiej, określona mianem „dla nastolatek”, Zuzka na spadochronie.

więcej: http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/2010/07/agnieszka-maria-stefanska-zuzka-na.html

Zuzanna | 2013-01-15

Nie podobała mi się

Kiti | 2013-04-29

Agnieszka Maria Stefańska to autorka powieści dla nastolatek, które mogą spodobać się także osobom w nieco starszej grupie wiekowej.

Zuzka miała prawie 18 lat, za rok miała mieć maturę. Postanowiła podjąć się szalonego zadania i zapisać się na kurs spadochroniarstwa. Potrzebowała zgody rodziców, lecz nie chciała ich niepotrzebnie niepokoić. Była pewna, że nie przejdzie wszystkich testów. Poza tym obawiała się samego skoku ze spadochronu. Jakby zachowała się dziewczyna, gdyby jednak zakwalifikowała się do skoku?

Główna bohaterka bardzo chciała, aby Marcin, pewien przystojniak, zwrócił na nią uwagę. Czy jednak to było takie proste? Dziewczyna w szkole także nie miała zbyt wielu przyjaciół, nauczyciele niespecjalnie za nią przepadali, gdyż nie była za bardzo skupiona na zajęciach. Jedyną jej przyjaciółką była Margula.

Dziewczyny zaznajomiły się ze sobą przez przypadek, czy był to jednak szczęśliwy zbieg okoliczności?
Korneliusz także uczęszczał na kurs spadochroniarstwa. Był...

eyessiez | 2012-12-15
Przeczytana: 10 marca 2012