Stara chata i czarownica

Wydawnictwo: Skrzat

W niewielkim miasteczku otoczonym lasami córka budowniczego kolei zaprzyjaźnia się z synem ubogiego szewca. Dziewczynę i chłopca łączy seria tajemniczych zdarzeń. Wkrótce na ich drodze pojawia się miejscowa czarownica Ariadna... Stara chata i czarownica jest wzruszającą opowieścią o przyjaźni Magdy i Mikołaja z prawdziwą czarownicą, psem i niedźwiedziem. Ariadna, ucząc ich, że pozory mylą, pomaga im pokonać własne lęki i słabości. Magiczny świat, fascynująca historia i niezwykłe przygody przyjaciół wszystko to powoduje, że książkę czyta się jednym tchem.

pia | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Książka bardzo ciekawa, opowiada o dwójce dzieci: chłopcu Mikołaju i dziewczynce Madzi. Magda niedawno wprowadziła się do miasteczka. Gdy spotyka Mikołaja wie, że zdobyła nowego przyjaciela. Gdy dzieci poznają znaną wszystkim "czarownicę" nie są pewne czy można jej zaufać. Mikołaj rozumie mowę zwierząt, roślin i drzew prawdopodobnie dlatego, że prawie całe dnie spędza w lesie ze swoim przyjacielem niedźwiedziem. Los chciał, że przyjaciele muszą się w tym samym czasie zająć ciężko ranną suką z małymi pieskami. Magda nie może całego dnia spędzać w lesie bo musi chodzić do szkoły, lecz zaraz po skończonych lekcjach biegnie na spotkanie z Mikołajem. Jeśli chcesz znać odpowiedź na pytania:
Czy miejscowa czarownica Adriana pomoże dzieciom?
Dlaczego Mikołaj przebywa całe dnie w lesie?
Czy spełni się największe marzenie Magdy?
Jakie sekrety ukrywa czarownica przed dziećmi?
-koniecznie przeczytaj tą książkę. Polecam ją ze względu na to, że opowiada o pięknej przyjaźni ze zwierzętami i nie...

beataj | 2011-03-05
Przeczytana: 01 marca 2011

Tak ciekawa historia została opisana w tak ciężki sposób :( Poruszająca, omawia wiele trudnych tematów, pełna ciepła, a czyta się "jak po grudzie" Szkoda :(

nikola wieraszka | 2011-03-13

Ta ksiazka jest super rewelacja normalnie najfajniejsza ksiazka jaka przeczytalam

Natalia | 2014-08-14

Bardzo ciekawa i wzruszająca historia.

misia4562 | 2015-02-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Książka dzieciństwa <3

Maja Chałubuińska | 2015-07-22

Książka naprawdę zapowiadała się ciekawie. Ale tylko z opisu z tyłu. Jednak okazało się, że jest pisana nieprzyjemnym stylem, mnóstwo niepotrzebnych wątków i w ogóle nie było w niej nic porywające. Z ociąganiem przewracałam następną stronę i liczyłam na to, że coś mnie zaciekawi. Nic jednak takiego się nie stało. Książka nudna. Bardzo nudna.

MINIA | 2016-06-30
MINIA | 2016-03-31