Serce i pazur

Wydawnictwo: Publikator
flora i fauna
Aleksandra

Publikacja prezentuje gawędy autorki, które do tej pory można było słuchać wyłącznie na antenie Polskiego Radia Białystok. Ich wybór został przygotowany w taki sposób, aby czytelnicy mogli poznać „ludzką” naturę zwierząt. Oprócz wspaniałego języka poszczególnych gawęd, dodatkowym walorem książki są doskonale dobrane fotografie, które wzbogacają przekaz słowny. Spis treści: Razem czy...

Spis treści:

Razem czy osobno?
Gawędy o zaletach i wadach życia w grupie, i w pojedynkę.

Wieża Babel
Gawędy o bogactwie sposobów komunikowania się zwierząt między sobą i z ludźmi.

Instynkt oszusta
Gawędy o kłamstwach w świecie zwierząt.

Potęga rodzicielstwa
Gawędy, oparte na przykładzie saren, o miłości rodzicielskiej i komunikacji rodzinnej zwierząt.

Powody do radości
Gawędy o tym, jak zwierzęta potrafią się cieszyć z różnych przyczyn, a często bez żadnego powodu.

Z górki na pazurki
Gawędy o wyrażaniu miłości poprzez zabawę oraz o innych uzasadnieniach zabaw.

Smutki i smuteczki
Gawedy o róznych obliczach smutku, rozpaczy i depresji.

Odważni tchórze
Gawędy o tym, czego zwierzeta się boją i jak reagują, gdy są przestraszone.

Kiedy zły szczerzy kły?
Gawędy o złości, złośliwości i agresji u zwierząt.

źródło opisu: wydawnictwo Publikator, 2010

źródło okładki: wydawnictwo Publikator

Monika | 2014-11-27
Przeczytana: 23 listopada 2014

"Serce i pazur" to opowiadania o uczuciach zwierząt. Myślę, że każdy, kto ma zwierzaka doskonale wie o tym, że zwierzęta czują ból, smutek, i radość, potrafią być złośliwe, ale i skore do zabawy, bywają w złym nastroju, a kiedy indziej tryskają pozytywną energią. Czują, złoszczą się i kochają. Czasem głębiej, mocniej i intensywniej niż ludzie.
Piękna książka, którą polecam wszystkim osobom kochającym zwierzęta.

Angelika_S | 2016-06-03

Niesamowita książka, piękny album. Znajdują się w niej niezwykłe historie o zwierzętach, ich uczuciach, ciekawostki dla miłośników przyrody, a także mnóstwo pięknych zdjęć.
To naprawdę wybitna książka, przede wszystkim dla osób, które podobnie jak Pani Simona Kossak, kochają zwierzęta i uważają je za tak samo czujące i zdolne do odczuwania takich samych stanów emocjonalnych, jak ludzie. To zbiór historii wzruszających, wywołujących uśmiech na twarzy (bawiące się zwierzęta), ale i przykrych, które pokazują jak bezwzględny i okrutny potrafi być człowiek. Powinny ją przeczytać osoby, które uważają, że zwierzęta nie mogą odczuwać tego, co my, bo takie podejście stanowi już chyba szczyt egoizmu gatunku ludzkiego.

Gosia | 2011-02-15
Przeczytana: 18 stycznia 2012