Serce i pazur. Opowieści o uczuciach zwierząt

Simona Kossak flora i fauna 320 str.
2019-02-13

Marginesy
flora i fauna
zwierzęta las natura flora i fauna gawęda uczucia zoopsychologia

Kup książkę

Dużo ciekawostek w bardzo przystępnej formie, która nie nudzi. Niby wszyscy wiemy, że zwierzęta też mają uczucia, ale mało kto potrafi podać przykłady sytuacji, które o tym świadczą! Jak jest to pokazane w książce mamy ze sobą naprawdę wiele wspólnego.
Polecam wszystkim miłośnikom zwierząt, ale i tym ciekawym świata też powinno się spodobać!

Napisana bardzo prostym językiem książka, dzięki czemu można, a nawet należy, czytać ją dzieciom by rozwijać w nich wrażliwość i empatię. Do tego można się z niej wiele dowiedzieć ciekawych faktów, o których nie uczą w szkole. Cudownie przekazane dowody na to, że zwierzęta czują, bawią się, rozmawiaj, a czasem sobie dokuczają - dokładnie tak jak ludzie ;-)

2015

Piękne i ciepłe opowiastki o naszych "braciach mniejszych". Miła i lekka książka, w której autorka ukazuje życie emocjonalne zwierząt.
Książka nie tylko dla miłośników zwierząt.
Polecam !

Simona Kossak cudownie opowiada o zwierzętach. "Serce i pazur" to zbiór anegdot, faktów, a także przepięknych ilustracji opowiadających o naszych mniejszych przyjaciołach. Dla każdego miłośnika przyrody, który nie traktuje zwierząt przedmiotowo to pozycja obowiązkowa. Obowiązkowa jest także dla tych wątpiących w istnienie uczuć, emocji, inteligencji zwierząt.

Na półkach: , , , ,

Jak zawsze gawędy Simony Kossak wzruszają i poruszają. Świetna książka.

Bardzo pouczająca. Zgadzam się z Panią Simoną że zwierzęta także mają uczucia. Że czują smutek i szczęście. Każdy kto ma zwierzaka na pewno to widzi. Książka uczy także pokory i tego że na świcie nie jesteśmy tylko ludzie ale że są też zwierzęta z którymi musimy się dzielić nasza Planetą.

"Czy orły tęsknią? Czy słonie płaczą? Czy sarny kochają? Czy delfiny rozpaczają? Czy bobry przyjaźnią się z łasicami? Czy goryle łkają ze szczęścia? Czy zwierzęta rozmawiają ze sobą i z ludźmi? Czy lubią się bawić i nie lubią przemocy?" Na te pytania w swojej publikacji odpowiedziała autorka. Jak wygląda życie emocjonalne zwierząt?

To było moje pierwsze spotkanie z tą...

Małe opowiastki z życia naszych małych towarzyszy, zwierzęcych braci i sióstr - wcale nie tak dalekich od nas, wcale nie słabszych i niższych. Simona Kossak snuje historie pełne emocji, pełne uczuć, starając się tym samym pokazać, że świat owadów, ptactwa wszelkiego, ssaków różnego gatunku jest światem bliskim temu ludzkiemu. Ona wychodzi naprzeciw wszystkim tym sceptykom,...

Jak wszystkie książki tej autorki, tak i ta wprost wspaniała. Czyta się szybko i przyjemnie. Brakuje jedynie zdjęć w kolorze, co do rycin nie mam pretensji, rozumiem, że są archiwalne.

Na półkach: , , , ,

Niezbyt długa, ale piękna, bardzo treściwa i ciekawa książka, z której o emocjach zwierząt dowiemy się więcej niż ze wszystkich lekcji biologii w szkole. Momentami zabawna i rozczulająca, a czasem poruszająca i wstrząsająca. Autorka po kolei opisuje rozmaite, wydawałoby się, że tylko "ludzkie" emocje i na wielu przykładach pokazuje jaką rolę odgrywają w życiu zwierząt. Jest...

• 2019
  • Zwierzęta
  • Chcę w prezencie
  • Chcę mieć
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Serce i pazur. Opowieści o uczuciach zwierząt