Zabawa w strzelanego

- Zabawa w strzelanego
- Samodzielna decyzja
- Epidemia
- Ich dwudziestu
- W próżni nie słychać twego krzyku
- Nieśmiertelny

Paweł | 2012-04-08
Przeczytana: 1984 rok

Po blisko trzydziestu latach nadal darzę zbiór opowiadań Andrzeja Drzewińskiego pewną sympatią, a z biegiem czasu wzbudza we mnie "Zabawa w strzelanego" miły sentyment. Niedawno powtórzyłem sobie w wolnym czasie ową lekturę. O ile dobrze pamiętam zakupu dokonałem w roku wydania, a więc wtedy kiedy książki były tanie jak przysłowiowy barszcz, a literatura s-f stanowiła jakąś odskocznię i wypełniała lukę na rynku czytelniczo-księgarskim. Nie poczytuję tego czasu panowania twórców fantastyki naukowej za okres w którym braki na półkach łatano upychając s-f gorszej jakości czy poprzez dobór tytułów podług klucza władz. Bynajmniej.

Dziewięć opowiadań Drzewińskiego odznacza się czymś czego w latach minionych nie sposób było jednoznacznie określić, zaś w dniu dzisiejszym zamiast zbędnego szufladkowania i przesadnego tematyzowania zaznaczyć należy, że autor ma "swoją kreskę" jak powiedzielibyśmy o zdolnym grafiku czy rysowniku. Opowiadania, mimo swej odrębności poruszają podobne problemy i...

apache_server | 2014-01-18
Przeczytana: 10 grudnia 1983

Super opowiadanie SF.

tuten | 2015-04-29

Najbardziej podoba mi się w tej książce różnorodność poruszanych tematów "co by było, gdyby" oraz świetna wartka akcja.

MaciejLiteon Strzępa | 2016-10-27
Fidel-F2 | 2016-10-16