Nierozwiązane zagadki historii

Tłumaczenie: Janusz Pultyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Unsolved mysteries of history
83-7245-644-5
historia,
hunter

Autor śledzi najbardziej zagadkowe wydarzenia w dziejach i odkrywa zaskakujące rewelacje. Usiłuje odpowiedzieć na najbardziej intrygujące pytania, które frapują nie tylko historyków. Udowadnia, że historia to coś więcej niż nudne zestawienie dat i faktów. Przedstawia wydarzenia, które mimo upływu lat pozostają żywe, barwne i emocjonujące.

bewelka86 | 2014-04-03

Szczerze mówiąc... nie za bardzo wciągnęła mnie ta książka, choć sam tytuł i opis z okładki są wielce zachęcające.

Autor zajmuje się wieloma nierozwiązanymi sprawami od czasów prehistorycznych aż po wydarzenia z końca lat 90-tych. Właściwie każdy tekst/rozdział to tylko krótki zarys całej sprawy, przytoczenie badań naukowców, spory na temat prawdopodobnych wydarzeń i właściwie to ... tyle.
Wszystkie pytania pozostają bez odpowiedzi, my natomiast jesteśmy (jeśli w ogóle) o szczątkową wiedzę na każdy z omawianych tematów.

Książka zapowiadała się ciekawie, jednak w moim odczuciu większość spraw została potraktowana trochę po macoszemu. Pozycja ta liczy sobie zaledwie 228 stron, a więc nie jest to dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę rozdziałów/tematów.
Autor chciał w jednym miejscu zebrać najbardziej kontrowersyjne i przyciągające uwagę tematy i to mu się udało, jednak kosztem jakości każdego tekstu. Ja wolałabym mniej tematów, ale więcej szczegółów o każdym z nich.

Czyta się...

Jakub | 2013-03-30
Przeczytana: 30 marca 2013
Iveczka | 2013-10-30
Przeczytana: październik 2013

W książce brak odpowiedzi na postawione pytania. Jedynie opisy badań naukowych prowadzonych kolejno w danej sprawie. Raczej nudna i zbyteczna lektura.

invisiblespidey | 2017-10-25
Przeczytana: 25 października 2017