Nierozwiązane zagadki historii

Tłumaczenie: Janusz Pultyn
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Unsolved mysteries of history
83-7245-644-5
historia,
hunter

Autor śledzi najbardziej zagadkowe wydarzenia w dziejach i odkrywa zaskakujące rewelacje. Usiłuje odpowiedzieć na najbardziej intrygujące pytania, które frapują nie tylko historyków. Udowadnia, że historia to coś więcej niż nudne zestawienie dat i faktów. Przedstawia wydarzenia, które mimo upływu lat pozostają żywe, barwne i emocjonujące.

bewelka86 | 2014-04-03

Szczerze mówiąc... nie za bardzo wciągnęła mnie ta książka, choć sam tytuł i opis z okładki są wielce zachęcające.

Autor zajmuje się wieloma nierozwiązanymi sprawami od czasów prehistorycznych aż po wydarzenia z końca lat 90-tych. Właściwie każdy tekst/rozdział to tylko krótki zarys całej sprawy, przytoczenie badań naukowców, spory na temat prawdopodobnych wydarzeń i właściwie to ... tyle.
Wszystkie pytania pozostają bez odpowiedzi, my natomiast jesteśmy (jeśli w ogóle) o szczątkową wiedzę na każdy z omawianych tematów.

Książka zapowiadała się ciekawie, jednak w moim odczuciu większość spraw została potraktowana trochę po macoszemu. Pozycja ta liczy sobie zaledwie 228 stron, a więc nie jest to dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę rozdziałów/tematów.
Autor chciał w jednym miejscu zebrać najbardziej kontrowersyjne i przyciągające uwagę tematy i to mu się udało, jednak kosztem jakości każdego tekstu. Ja wolałabym mniej tematów, ale więcej szczegółów o każdym z nich.

Czyta się...

Jakub | 2013-03-30
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 30 marca 2013

Niestety, ta książka nie zainteresowała mnie. Wg. mnie podjęte tematy w książce są niedostatecznie omówione, wręcz pobieżnie. Mimo to, tematyka wydaje się dość ciekawa. Rozdziały są krótkie dlatego można poczytywać książkę podczas nudnej podróży tramwajem. Spośród różnych teorii, które podsuwa autor trudno mi doszukać konkretnych faktów, wiedzy, którą chciałbym pozyskać. Być może fani różnych teorii spiskowych będą bardziej zaciekawieni ode mnie tą książką. Propozycji autora nie polecam do kupna, polecam raczej do pożyczenia.

Iveczka | 2013-10-30
Przeczytana: październik 2013

W książce brak odpowiedzi na postawione pytania. Jedynie opisy badań naukowych prowadzonych kolejno w danej sprawie. Raczej nudna i zbyteczna lektura.

OwlShadow | 2016-10-16
Przeczytana: 07 lutego 2012