Psie życie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Psi zivot
pies, zwierzęta
wiedzima

"We dnie Brutus miał dużo wolnego czasu, drzemał więc zwinięty w kłębek na słońcu przed swą budą. Przesypiał większą część dnia, rozkoszując się bezczynnością, i tylko czasem, gdy nie było ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno, spacerował uliczkami wśród małych domków i skrapiał betonowe słupki." W drobnym, szarawym piasku odnajdywał ślady swego pana, Horsta, ale nie szedł za nimi, wiedział, że to...

W drobnym, szarawym piasku odnajdywał ślady swego pana, Horsta, ale nie szedł za nimi, wiedział, że to Horst ma przychodzić do niego, a nie on do Horsta."

Bohaterami nowego tomiku opowiadań L. Askenazego - znanego i popularnego w Polsce autora "Indiańskiego lata" - są zwierzęta. Autor opisuje ich dzieje z właściwym mu wdziękiem i humorem.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne