Żądza życia

Tłumaczenie: Renata Opęchowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Spectrum". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
La volupté d'Être
powieść,
hunter

Akcja rozgrywa się w środowisku rzymskiej bohemy. Na tym tle Druon przedstawił pasjonujące, a zarazem tragiczne dzieje kurtyzany,

Gra_ce | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Fantazmat urodzonego jeszcze w XIX wieku mężczyzny-pisarza na temat kobiety, która podporządkowała siebie i swoje życie potwierdzaniu swojej atrakcyjności i robiła to w ekstremalnym wydaniu.
Autor pokazał bohaterkę uzależnioną od tej aury bycia obiektem wyjątkowego pożądania wyjątkowych mężczyzn i wymykającą się w ten sposób prostemu i usankcjonowanemu społecznie uzależnieniu od mężczyzn. W efekcie żyła dla tego, by odurzać się skutkami posiadania atrybutu – fizycznego piękna i wynikającej z niego władzy? nad mężczyznami, a nie dla życia samego. Czyli czego to była żądza?
Życia?
Przeczytałam urzeczona tym jak mężczyźni mogli kilka dziesięcioleci wstecz widzieć i opisywać kobiety i ich los - książka jest z lat 60tych i opisuje sześćdziesięcioletnią z okładem upadłą kurtyzanę-contessę..
Na scenę, albo na V piętro podupadającego rzymskiego hotelu wprowadził tez świeżą „bohatereczkę” – niewinną służącą, którą dosięga tam życie i jego żądze. Sympatyczna i empatyczna. Niestety też...

Barbasia | 2015-07-20
Marayke | 2014-10-22