Zmiana skóry

Combio de piel
8371200676
Zmiana, skóry
dona

Czwórka bohaterów powieści - śledzona bacznie przez Narratora - wyrusza w podróż po kraju, by dotrzeć do Choluli, miejscowości, w której Hernan Cortes został kiedyś niezwykle życzliwie przyjęty. Jednak później jego żołnierze zmasakrowali miejscową ludność indiańską. Wszyscy bohaterowie próbują rozliczyć się z własną przeszłością. Ważą dobre i złe chwile, by dokonać samooczyszczenia, bo zgodnie z mitologią aztecką stare musi umrzeć, by mogło narodzić się nowe. Okazuje się, że tradycja ta ciągle jest żywa. Podobnie jak bogowie azteccy, bohaterowie będą musieli się zagubić, zniszczyć swoje stare "ja", by móc odnaleźć się ponownie.

mm8371 | 2018-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2018

Narodzeni na nowo myślą trochę inaczej
Nie potrzeba im złota, nie trzeba odznaczeń
A często Ci co myślą, że wiedzą
To wcale a wcale nic nie wiedzą
I gdy zapytasz ich o co chodzi
To często źle powiedzą i poradzą
Więc gdy zapytasz ich o co chodzi
To często źle powiedzą i poradzą

Na Delos jest tylko Delos..czasem chcemy za dużo...
Bardzo trudna i skomplikowana narracja,gmatwanina zdarzeń,brak chronologii,
pozorny chaos rzednący wraz z ilością stron...to plusy tej opowieści.Minusów brak..Klimaty z Krainy najczystszego powietrza...Meksyk,ale bardziej jako sposób myślenia,pseudoreligia,wbity pal w ziemię...i jak w takich okowach zmienić skórę?i czy będzie inna?
Gorąco namawiam..

Dubenschmitz | 2013-12-21

Ufff, nie było łatwo dotrzeć do końca. Bogactwo i wielowątkowość może zniechęcać, potrzeba dużo czasu i skupienia do przeczytania tej książki.
Ostatecznie pozostawia nas zdezorientowanych, niepewnych co do jej jakości i wartości. Wiara w pisarstwo Fuentesa podpowiada, że jednak to nie był stracony czas.

rudawstążka | 2013-08-23

Dziwna i trudna w odbiorze, ale zdecydowanie warta przeczytania.

hagne | 2018-09-20
Na półkach: Przeczytane, Stracone