Magiczny świat Tistou

Okładka książki Magiczny świat Tistou
Maurice Druon Wydawnictwo: Polityka Seria: Cała Polska Czyta Dzieciom literatura dziecięca
literatura dziecięca
Cała Polska Czyta Dzieciom
Tistou les pouces verts
Polityka
2017-09-29
2017-09-29
Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
wojna kwiaty dziecko

Pośród literackiej tandety; książek i książeczek, dostojnych powieści, górnolotnych słów, sloganów i wszechobecnej sztuczności, ta pozycja w swojej prostocie wydaje się być diamentem. Karty opowiadania przenoszą nas w świat małego chłopca, który może niczym nie różni się od swoich rówieśników, dopóki nie odkryje, z pomocą swojego Dobrego Przyjaciela, specjalnego talentu....

Biorąc pod uwagę ładunek wartości jakie niesie ta książka, przyrównałabym ją do Małego Księcia. Za Małym Księciem nigdy nie przepadałam za to Tistou totalnie skradł moje serce! Z pewnością wrócę do tej książki. Choć jest rekomendowana dla dzieci od 7 roku życia jest rewelacyjna również dla dorosłych. Serdecznie polecam!

• Dziecięce
  • Chcę w prezencie