Jules i Jim

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Jules et Jim
83-05-11691-3
monotema

Bohaterami tej pasjonującej, subtelnej historii miłosnej są dwaj artyści z kręgów europejskiej cyganerii początków XX wieku. Rozkochani w sztuce, w powabach swobodnego życia, nawiązują liczne i burzliwe romanse, by rychło przekonać się, że jedyną wartością stałą i niezmienną jest wielka i głęboka męska przyjaźń. Tego uczucia nie zniszczy nawet pojawienie się w ich wspólnym życiu fascynującej i tajemniczej Kathe, choć związek z nią dla obu okaże się tragiczny.

wiejskifilozof | 2015-03-07

Zobaczyłem, tę książkę w bibliotece.Długo się nie na myślałem,od razu wypożyczyłem.
Czytało się na początek bardzo dobrze,fajna fabuła.Taka bohema z początku XX wieku.
Rozterki miłosne głównych bohaterów.
Ale potem zaczął mi przeszkadzać styl i książka zrobiła się taka nijaka.
Raczej średnie ocena.

xschills | 2016-01-09
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Powieść ukazuje dwójkę przyjaciół, którzy są wobec siebie szczerzy i życzą sobie wszystkiego najlepszego, co sprowadza się do tego, ze nierzadko "przekazują" sobie kobiety. Bardzo ważną postacią jest też Kathe - burzliwa, nieprzewidywalna, można wręcz powiedzieć niezrównoważona kobieta.

Mówi się że współczesny świat jest zniszczony i zepsuty...Książka "Jules i Jim" jest dowodem na to, że taka perspektywa istniała od zawsze, a często chwalony i wywyższany XX wiek wcale nie jest pełen ludzi wychowanych, szanujących tradycje, czy też inne normy społeczne. Od zawsze istnieją bowiem osoby różnego pokroju.

| 2015-08-05
Przeczytana: sierpień 2015
monotema | 2010-08-06
Przeczytana: 13 lipca 2003

Mimo wielu zachwytów, ja jestem na "nie". Czytałam, oglądałam, ale nie jest to literatura dla mnie.

katrina_m | 2013-10-30
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

cudowna, zostaje obrazami w głowie

na dodatek bardzo moja

barbaraniechcic | 2016-11-25