A--

Chwile oderwane Konstantego Aleksandra Jeleńskiego (1922–1987) możemy czytać dzisiaj jak autobiografię intelektualną niezwykłej, tajemniczej postaci literatury polskiej i europejskiej sceny intelektualnej drugiej połowy XX wieku. Tytułowe „chwile oderwane” to chwile pełne znaczeń i zbiegów okoliczności, w których sztuka łączy się z życiem. Odnajdujemy je w esejach, szkicach, notach i listach...

Odnajdujemy je w esejach, szkicach, notach i listach pisanych z biegiem lat przez człowieka, którego Witold Gombrowicz uważał za idealne wcielenie nowoczesnego, suwerennego Polaka i Europejczyka.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl

gggagg | 2012-02-27

Czytam i z podziwu wyjść nie nogę. Najlepszy polski eseita wszechczasów.

Bałucki | 2016-04-29

Książka ma lepsze i gorsze momenty. Autor bardzo mocno podkreśla swoją fascynację Miłoszem, Gombrowiczem i Herlingiem-Grudzińskim. Bardzo ładnie pisze o swoich przyjaciołach. Polecam bo Jeleński to bardzo ciekawa postać naszej emigracji.

Kaj | 2016-06-15

Jeleński to jeden z bardziej przenikliwych polskich intelektualistów.

McCrea | 2017-04-14
Aleksandra Czuryło | 2016-10-18