Korespondencja

Konstanty A. JeleńskiCzesław Miłosz Wydawnictwo: Wydawnictwo Zeszytów Literackich inne
978-83-60046-29-6
Wydawnictwo Zeszytów Literackich
korespondencja listy Noblista
inne
978-83-60046-29-6
korespondencja listy Noblista

Kilka listów dotyczy namiętnego związku Miłosza z Ewą na początku lat osiemdziesiątych po otrzymaniu Nobla.Klamrą kończącą związek był piękny tom noblisty,"Nieobjęta ziemia".

Niesłychana wrażliwość, inteligencja, wzajemne zaufanie i zrozumienie Autorów sprawiają, że jest to doprawdy niezwykła relacja.

Na półkach: , , , ,

Taka przyjaźń dziś się już nie zdarza: w świecie stechnicyzowanym, pełnym pogoni i ucieczki - nie ma prawa się wydarzyć. Mądra troska i uważna czułość znamionują listy Konstantego Jeleńskiego do przyszłego noblisty. Dochodzi do tego wrodzona inteligencja (szlacheckie wychowanie, kultura osobista + języki), nabyte doświadczenie (życie w trójkącie) i zaskakująca szczerość....

Dzisiaj już tak nie układa się zdań. Rozmowa także wygląda inaczej. Układać słowa tak aby aby jeden pojął drugiego...czy tego można się nauczyć ? Czytałem listy trzy miesiące bo to nie jest (moim zdaniem)lektura na jeden tydzień...

• Dzienniki_Listy_Wspomnienia
  • Na podróż