Chwile oderwane

Konstanty A. Jeleński Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Biblioteka Mnemosyne biografia, autobiografia, pamiętnik
słowo/obraz terytoria
biografia, autobiografia, pamiętnik
Biblioteka Mnemosyne

Okładka książki Korespondencja Konstanty A. Jeleński, Czesław Miłosz
8,9
Korespondencja Konstanty A. Jeleńs...
Okładka książki Krytyka Polityczna nr 29. Chiny blisko Ai Weiwei, Miguel Arana Catania, Giovanni Arrighi, Anna Krystyna Bikont, Jakub Bożek, Justyna Drath, Maciej Gdula, Xiaolu Guo, Jane Hardy, Konstanty A. Jeleński, Noémi Kiss, Michał Kmiecik, Andrzej Leder, Barbara Liberska, Stanisław Liguziński, Jakub Majmurek, Mao Zedong, Cezary Michalski, Agnieszka Mikrut-Żaczkiewicz, Tomasz Piątek, Lesya Prokopenko, Redakcja pisma Krytyka Polityczna, Mariusz Sieniewicz, Ann Snitow, Igor Stokfiszewski, Michał Sutowski, Joanna Szczęsna, Frederic Tuten, Gianni Vattimo, Wang Hui, Wojciech Worotyński, Yossi Yonah, Michael Yuen, Adina Zemanek, Guy Zucker, Slavoj Žižek
6,0
Krytyka Polity... Ai Weiwei, Miguel A...
Okładka książki Korespondencja Jarosław Iwaszkiewicz, Teresa Jeleńska, Konstanty A. Jeleński
6,4
Korespondencja Jarosław Iwaszkiewi...

Trafiłem na tę książkę dosyć przypadkowo, tym większa satysfakcja po jej przeczytaniu! Gorąco polecam!

Jeleński to jeden z bardziej przenikliwych polskich intelektualistów.

Książka ma lepsze i gorsze momenty. Autor bardzo mocno podkreśla swoją fascynację Miłoszem, Gombrowiczem i Herlingiem-Grudzińskim. Bardzo ładnie pisze o swoich przyjaciołach. Polecam bo Jeleński to bardzo ciekawa postać naszej emigracji.

Czytam i z podziwu wyjść nie nogę. Najlepszy polski eseita wszechczasów.

• 2018
  • Literatura polska
  • Esej
  • Literatura polska
  • Uzupełnić księgozbiór
  • Biblioteka publiczna
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Chwile oderwane