Bieszczadzkie opowieści Siekierezady 2

Wydawnictwo: Libra
opowieści, bieszczady, poezja
Edyta

Kontynuacja bestsellerowych "Bieszczadzkich opowieści Siekierezady" wprowadza nas jeszcze szerzej i głębiej w mikrokosmos Bieszczadów. Autor zza kontuaru baru wnikliwie obserwuje groteskowość i dramat losów literackich bohaterów swoich opowiadań. Uzupełniają je poetyckie portrety m.in.: Jędrka Połoniny, Jana Zubowa, Zdzicha Radosa czy Papy Smerfa. Lirycznym opowiadaniem został także pożegnany niedawno zmarły Bodzio Sikorka.
Sam autor - "najsławniejszy wiejski pisarz z Cisnej", tak określa swoją estetykę: "Treści słów, które klecę zaliczyć należy raczej do »historii brzydoty«, którą opisał Umberto Eco. Ale są też tacy desperaci, którzy twierdzą, że widzą tam trochę piękna. I nie martwcie się o nic, będzie się żyło - będzie się pisało... jeszcze, k..., niejedno piękno opiszemy...".

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: Biblionetka

Meehoow | 2011-10-05
Przeczytana: 03 października 2011

Aż dziw bierze, że tyle barwnych indywidualności - amatorów wina z Siekierezady zamieszkuje (lub zamieszkiwało) w Cisnej. Niejeden barman wysłuchał lub doświadczył z pewnością wielu podobnych historii, ale z pewnością nie każdy, tak jak Rafał, umiałby to opisać wprawnym piórem i tam, gdzie trzeba rozśmieszyć, a gdzie indziej znów - zmusić do refleksji. Szkoda tylko, że na stanowczo zbyt mało stronach... A może życie pisze już trzecią część?

mazurki | 2011-11-17
Przeczytana: 2011 rok

Tak więc czytelniku jeśli jesteś:
-osobnikiem o sadystycznych skłonnościach względem swojego umysłu , ta książka jest dla ciebie,
- jeśli myślisz , że masz żle, ta książka jest dla Ciebie, by umocnić Cię w przekonaniu, że inni jednak mają gorzej,
- jeśli jesteś pasjonatą Bieszczad, i nie boisz się ich historii od tej mroczniejszej strony, ta książka również jest dla Ciebie,
- jeśli jesteś zwykłym człowiekiem kochającym czytać, również po nią sięgnij i oddaj pokłon wszystkim tym , dla których to nie jest tylko literacka fikcja....i których żywot zakończył się właśnie na stronach tej opowieści...

marmalade-sky | 2015-09-17

W prawdzie nie rozkochała mnie w sobie tak jak część pierwsza ale zawsze to jeszcze trochę Bieszczad we własny domu. Każda strona pozwala przenieść się w ten najbardziej bajeczny region Polski.

Ania | 2018-10-17
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam