Bieszczady. Przystanek Siekierezada

Wydawnictwo: Libra
Siekierezada, Bieszczady, Cisna
Meehoow

Najnowszy, zupełnie inny niż poprzednie, bieszczadzki wybór opowiadań z kultowej Siekierezady. Tym razem opowiadaniom towarzyszy ponad dwadzieścia przenikliwych ilustracji wybitnego grafika Ryszarda Kai.

źródło opisu: Wydawnictwo Libra

źródło okładki: http://libra.pl/?wpsc-product=bieszczady-przystanek-siekierezada

Meehoow | 2015-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Jeszcze nie delektowałem się w Zapiskach takimi pysznymi opisami natury. Jeszcze nie widziałem tylu klimatycznych kolaży. Jeszcze nie było tak wielu ujmujących spostrzeżeń o przemijaniu. Jeszcze nigdy nie wybrałem się w Bieszczady z rowerem... Ale...

spirit | 2015-10-13

W sam raz do snu. Niczym mroczna, ale piękna baśń pokazująca tę miłość autora ukierunkowaną na Bieszczady w każdym słowie. Rzeczywiście czytając można delektować się każdym wydźwiękiem, myślą i przekazem jaki płynie, interpretować i wzbudzać w sobie zachwyt do pięknego, ale też smutnego oblicza tego zakątku...
Czuć tutaj głęboką melancholię i taki przystanek, gdzie można zatrzymać się i wysiąść od uciekającego świata...
Dodatkowo Ryszard Kaja ze swoimi ilustracjami dopełnił i nadał tego miażdżącego już w pełni charakteru który mimo, że był... to stał się jeszcze bardziej wyrazisty.

Basia | 2018-02-17

Gdyby osadzić te historie w innym miejscu, pewnie pomyślałabym "biedni ludzie", ale nawet najnędzniejsze życie w tak urokliwym miejscu jak Bieszczady i jeszcze tak pięknie opisanym, nie wywołuje żalu. W wielu przypadkach takie życie to wybór i nie mi oceniać życiowe wybory innych. Chciałabym by Pan Rafał Dominik opisał wędrówki po górach, szemrzące strumyki i może turystów z tym samym lekko drwiącym zacięciem jak pisze o menelach:)

tomdra | 2015-09-07
Przeczytana: 07 września 2015

O tym jak żyje się na krańcu świata, jak funkcjonuje się w cieniu człowieczeństwa i jak humanizm nie opuszcza nikogo – nawet zdawałoby się samotnych i wyalienowanych. Historie, które poruszyły moje serce.

ann | 2017-07-17
Przeczytana: kwiecień 2017