Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty

Wydawnictwo: Widnokres Agencja Artystyczna
grechuta, polska piosenka
Monika

Wywiad - rzeka z Danutą Grechutą, która wspomina męża - Marka Grechutę. Ich wspólne życie trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach. Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba nigdy...

Wywiad - rzeka z Danutą Grechutą, która wspomina męża - Marka Grechutę.
Ich wspólne życie trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach. Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba nigdy niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów. Wywiad przeprowadził Jakub Baran.

źródło opisu: http://www.widnokres.pl/

źródło okładki: http://www.widnokres.pl/

| 2017-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2017

Za każdym wielkim artystą stoi wielka kobieta - gabarytowo - jeśli chodzi o wielkość serca. Byłbym został takim artystą, ale nie mam kandydatki która mogłaby trzymać mnie w ryzach. Są dwie drogi: założyć konto na portalu randkowych, albo przygarnąć zwierzaka ze schroniska. Wybieram to drugie. A Panu Markowi składam wyrazy największego szacunku za te wszystkie cudowne piosenki, których słucha się niezmiennie doskonale.

Magda | 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Wzruszająca biografia Marka Grechuty - piosenkarza, literata w oczach żony Pani Danuty Grechuty. Książka gęsto okraszona sentymentalnymi fotografiami.

biruta | 2017-02-20
Przeczytana: 28 grudnia 2016

Piękne wspomnienie o mężu, artyście, człowieku.

Tomek | 2017-01-25
Przeczytana: 16 września 2018

Ciekawa książka napisana w formie wywiadu.

Marquee | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

W dzikie wino zaplątany
Marek Grechuta, to jeden z niewielu artystów, który będąc na scenie tworzył swoistą magię. I tę cząstke magii za sprawą pani Danuty zawarł w swojej publikacji Jakub Baran. Jest to zapis wywiadu jak przeporwadził z małżonką pana Marka. Tekst na swoj sposob intrygujący, odkrywajacy relacje jakie były między małżonkami. To wartościowa pozycja, poniewaz pokazuje blaski ale tez i cienie bycia artystą przez duże A.

bajkjo | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Czytałam jeszcze inną książkę o Grechucie - napisaną przez Martę Sztokfisz - tam dużo miejsca poświęca się chorobie Marka: afektywne zaburzenia dwubiegunowe. Towarzyszyła mu ona podczas występów na scenie.. Tymczasem Pani Danuta nie zająknęła się ani jednym zdaniem o tym - jedynie o pobycie w szpitalu przed śmiercią. Rozumiem, żona, pielęgnuje same dobre wspomnienia, Marek jawi się nam tu jako człowiek niezwykle ciepły i właściwie po przeczytaniu książki można mieć jak najlepsze wrażenia:).. ale dla mnie to jest jednak niepełny obraz...

Mateusz | 2015-02-27

Niestety, ale ta rzeka tego wywiadu popłynęło trochę zbyt szeroko. Bardzo cenne informacje przeplatane są zbędnymi wątkami, a sam styl wypowiedzi Pani Grechuty jest wręcz śmieszny, sztuczny i wymuszony. Źle się czyta jej słowa. Natomiast fani Marka Grechuty, chcąc dowiedzieć się o nim czegoś więcej, będą musieli przez to przebrnąć.

lipka02 | 2014-12-19

Ciekawa biografia o Marku Grechucie. Dowiadujemy się z niej między innymi o ulubionych potrawach Marka,oraz o tym jak spędzał czas wolny od koncertowania.Niestety całość psuje język Danuty Grechuty. Swojego męża wspomina jako Pana Marka,Pana Męża czy pięśniarza Grechute. Jej styl opowieści jest sztuczny i wywołuje u mnie salwy śmiechu. Przykład "masło roztopić rzetelnie na patelni,unikając spalenia tegoż" albo "potrawę przenieść na talerz adekwatny wielkością". Przez te wydziwione zdania rodem z Polski szlacheckiej biografia niestety wiele traci.

olusia_17 | 2014-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Książka ciekawa, jednak zdecydowanie przyjemniej czytałoby się ją, gdyby nie wypowiedzi pani Danuty, a konkretnie ich styl. Czytając książkę miałam wrażenie, że pani Danuta próbuje bawić się czasami w Mickiewicza czy Sienkiewicza, momentami styl "ą, ę", jakoś strasznie raziło mnie "Panie Baran" i za każdym razem zastanawiałam się czemu nie "Panie Kubo/Jakubie". Zdecydowanie książka na plus, ale byłby on większy, gdyby styl wypowiedzi pani Danuty był luźniejszy niż taki hmmm... zalatujący szlachtą ;)

SylwiaSR | 2014-10-14

Świetna książka, chociaż brakowało mi informacji na temat jego edukacji muzycznej, tradycji muzycznych w rodzinie, albo np. po kim odziedziczył talent i zamiłowanie do muzyki. Bardzo wciągająca i bogata w ciekawostki, o których nikt nie wie. Polecam!