Przystanek Woodstock. Historia najpiękniejszego festiwalu świata

Wydawnictwo: Świat Książki
literatura faktu
Jakub Szwedo

Na taką historię czekaliśmy! Przez ostatnie miesiące Jurek Owsiak opowiadał Janowi Skaradzińskiemu o Przystankach Woodstock, a ten skrzętnie wszystko spisywał. Powstała z tego ogromna księga wypełniona faktami, informacjami, nieujawnionymi nigdy wcześniej smaczkami, a także cudowną grafiką (blisko 1 000 fotografii i skanowanych rarytasów wyciągniętych z zakamarków). Znajdziecie tu – prócz...

Znajdziecie tu – prócz ogromnych emocji – chronologię zdarzeń, listę artystów, który wystąpili na festiwalach, gości specjalnych i bogaty zestaw ilustracji z archiwum WOŚP.

Agata | 2013-09-13

Jurek Owsiak - gwiazdor, świr, showman, dobroczyńca - z pewnością ile osób, tyle opinii na jego temat. Na pewno jednak jest to wyjątkowo barwna i charakterystyczna, a zarazem kontrowersyjna postać, która ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Czego jednak nie może mu odmówić nikt? - Mianowicie tego, że jest jedyną osobą, która rokrocznie gromadzi w jednym miejscu takie tłumy, zapewniając genialną zabawę ;)

W "Historii najpiękniejszego festiwalu świata", będącej mega długim wywiadem, pan Owsiak, jako inicjator Przystanku Woodstock, wprost, bez zbędnego owijania w bawełnę, opowiada trudne początki tej największej rockowej imprezy. Wspomina także drogę, jaką woodstokowicze musieli przejść przez niemal cały kraj, aż do dzisiejszego Kostrzyna nad Odrą. Jurek Owsiak także otwarcie mówi o przeciwnikach politycznych, kościelnych oraz innych środowiskach nieprzychylnych jego muzycznej inicjatywie, która zresztą od samego początku zrzeszała tysiące młodych ludzi kochających dobrą zabawę...

bezique | 2013-04-21

Czyli - opowieść o najbardziej beznadziejnym wydarzeniu "kulturalnym" w Polsce - festiwalu dla debili i ludzi przygłuchych oraz przygłupich. Owsiak, promujący neoliberalizm i zapraszający na "Woodstock" Leszków Balcerowiczów i inne kanalie to postać, która nigdy nie powinna w żaden sposób zaistnieć. Każda książka opisująca Przystanek Brudstock i Jurka Owsiaka pozytywnie powinna być publicznie spalona.

Jakub Szwedo | 2010-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2010

Jako człowiek który ma bzika na punkcie Przystanku Woodstock oraz wszystkich inicjatyw Jurka Owsiaka, musiałem zaopatrzyć się w tę książkę, czy raczej wywiad-rzekę. Na najpiękniejszy festiwal świata jeżdżę dopiero od roku 2008 i bardzo chciałem poznać choć odrobinę klimat oraz okoliczności wcześniejszych Przystanków. Miałem nadzieję, że ten tytuł choć trochę pozwoli zbliżyć się do tamtych lat.

I udało mu się! Zacznę od tego, co najpierw rzuca się w oczy czyli niesamowitej, przegenialnej, kolorowej, zakręconej i mistrzowsko zmontowanej oprawie graficznej. Na każdej ze stron mamy zdjęcia czy to z koncertów, czy "od kuchni", czy to wykonane przez samych Przystankowiczów, czy z samych miast w których Przystanek był organizowany, oraz z wielu, wielu różnych miejsc i sytuacji. Oprócz zdjęć mamy kwiatki, kolorowe ozdoby, wycinki z opiniami różnych osób, kartki pisane do rodziców i wszelkie inne umilacze dla oka. Nigdy nie widziałem lepiej i ciekawiej przygotowanej książki.

Przejdźmy do...

Karla | 2015-05-01
Przeczytana: 01 maja 2015

Książka przepiękna, równie kolorowa jak sam festiwal.
Na jej urok składają się klimatyczne fotografie, ale również inteligentny dialog. :)
Jurek opisuje lepsze i gorsze momenty Przystanku. Inspiracje do jego powołania, proces tworzenia... Przyjazną postawę zwolenników, jak i krytykę przeciwników.
Wszystko to składa się na klimat, jaki przekazuje książka. Pozwala zrozumieć istotę Woodstocku. Bardzo pozytywne wrażenia. ;)

bractworozy | 2013-10-03
Przeczytana: 03 października 2013

polecone przez agatę ;]

mimo, że nigdy nie byłam na Przystanku, to jestem pewna, że to najpiękniejszy festiwal na świecie, a sama książka także wspaniała - wywiad rzeka jurka oraz fotografie - majstersztyk :)

Magdalena Wójcicka | 2011-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2011

Jan Skaradziński - dziennikarz muzyczny, autor książek: "Dżem - ballada o dziwnym zespole", "Rysiek", współautor "Encyklopedii polskiego rocka" (drugi autor - Leszek Gnoiński) przez kilka miesięcy prowadził rozmowy z Jurkiem Owsiakiem o Przystanku Woodstock. Z rozmów tych powstała obszerna książka opowiadająca historię "najpiękniejszego festiwalu świata" okraszona setkami zdjęć i wypowiedziami artystów występujących na Przystankach.

Wszystko zaczęło się w 1995 roku w Czymanowie. W połowie lipca wystartował tam pierwszy Przystanek. Kolejne lata przynosiły różne zmiany. Przystanek wędrował najpierw do Szczecina, później do Żar, chwilowo zatrzymał się w Lęborku (nie przypominał też wtedy formą corocznego festiwalu), aż w końcu osiadł na stałe w Kostrzynie nad Odrą.

Woodstock od samego początku miał wielu zwolenników, ale także przeciwników, którzy z wielkim uporem chcieli zniszczyć wizerunek Przystanku. Co jakiś czas pojawiały się opinie, że festiwal ten to siedlisko zła, miejsce w...

Patka | 2011-10-02
Przeczytana: 02 października 2011

Książka-wywiad. świetna sprawa, rozjaśniła mi pojęcie o Przystanku i wzbudziła poczucie żalu że dopiero w tym roku zdecydowałam się tam być. Nabiera głębszego znaczenia jesli człowiek doświadczył Woodstocku na własnej skórze. Polecam gorąco. zarówno Książkę jak i sam Przystanek W. ;)

Jagodzianka | 2012-02-26

Obowiązkowa książka dla każdego Woodstockowicza ;)

lotosu_kwiat | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

100% woodstockowego klimatu:))) Wszystkim którzy lubią najpiękniejszy festiwal świata z pewnością przypadnie do gustu. Napisana z rozmachem, pełna emocji towarzyszących organizacji i przebiegu tej jedynej niepowtarzalnej imprezy. Świetne zdjęcia pojawiające się właściwie na każdej stronie, przestawiające zarówno artystów jak i uczestników czy różnego rodzaju gadżety i projekty graficzne. W książce ciekawie, wielobarwnie, szata graficzna idealnie oddaje atmosferę przystanku, jednak aby to docenić i zrozumieć trzeba poprostu pojechać na Woodstock i chyba właśnie dla uczestników Przystanku przeznaczona jest ta lektura.

szogunSW4 | 2011-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2011

Sie ma!

Kompendium wiedzy na temat Przystanku Woodstock przedstawione w formie wywiadu z jego stwórcą czyli Owsiakiem. Masa pięknych zdjęć. Fantastyczne wydanie książki. Wiele zaskakujących historyjek, faktów, anegdot, trochę zakulisowych sekretów. Całość fantastycznie przedstawiona, wszystko rok po roku. Super!