Bis(s) zur Mittagsstunde

978-3551357823
wampiry, fantastyka,
niemiecki
katnap

Nach Bis(s) zum Morgengrauen ist Bis(s) zur Mittagsstunde der zweite Roman um Bella und Edward. Für immer mit Edward zusammen zu sein – Bellas Traum scheint wahr geworden! Kurz nach ihrem 18. Geburtstag findet er jedoch ein jähes Ende, als ein kleiner, aber blutiger Zwischenfall ihr fast zum Verhängnis wird. Edward hat keine andere Wahl: Er muss sie verlassen. Für immer. Bella zerbricht...

Für immer mit Edward zusammen zu sein – Bellas Traum scheint wahr geworden! Kurz nach ihrem 18. Geburtstag findet er jedoch ein jähes Ende, als ein kleiner, aber blutiger Zwischenfall ihr fast zum Verhängnis wird. Edward hat keine andere Wahl: Er muss sie verlassen. Für immer. Bella zerbricht beinahe daran, einzig die Freundschaft zu Jacob gibt ihr die Kraft weiterzuleben. Da erfährt Bella, dass Edward in höchster Gefahr schwebt. Und sein Schicksal liegt in ihren Händen. Sie muss zu ihm, rechtzeitig, bis zur Mittagsstunde...

źródło opisu: http://www.boerse.bz/boerse/dokumente/unterhaltung...(?)

źródło okładki: http://www.amazon.de/gp/product/images/355135782X/...»

_____ | 2015-06-03
Przeczytana: 05 czerwca 2010

Nie rozumiem fali krytyki skierowanej w stronę zmierzchowej sagi :) Owszem nie jest to literatura najwyższych lotów, ale powiedzmy sobie szczerze: są gorsze książki.

Powieść ma w sobie klimat typowy dla fantastyki, oczywiście nie może zabraknąć wątku miłosnego. Tym razem bohaterka musi sobie poradzić bez ukochanego. Ciekawie ukazany moment gdy cierpi po rozstaniu. Różni się ona od innych postaci, ma w sobie taki wewnętrzny spokój, cierpi w milczeniu. Nie okazuje także wszystkim swoich uczuć i emocji. Trochę się z nią utożsamiam.

Scarlett | 2011-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część łzawej sagi wyzwoliła we mnie najwięcej emocji.

Bo oto boski Edward odchodzi! Odchodzi z ważkim postanowieniem - "Bello! Będzie tak, jakbyśmy nigdy się nie poznali! Żegnaj!"

Załamana dziewoja szuka ukochanego po lesie, ów jednak czmycha bez śladu (jak to wampir), pogrążony w myślach o średnio rozgarniętej Isabelli Swan (jak to Edward), z którą zakończył związek przed niespełna minutą.
Smutna Bella znajduje ukojenie w przedziwnych czynnościach; ima się zaiste różnych sportów, zakuwa, ile fabryka dała... Robi wszystko, byle tylko nie myśleć o umiłowanym Edwardzie i jego odejściu.

Lecz to nie koniec historii, gdyż na scenę wkracza drapieżny wróg dobrotliwej rodziny Cullenów.
Czy wampir wróci? Czy Bella przeżyje? Czy wilkołak znów dostanie kosza? I najważniejsze pytanie - czy słodka jak wata cukrowa miłość przetrwa?
Na te pytania (i wiele innych, równie istotnych!) odpowie Wam "Księżyc w nowiu."

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Nie jestem nastolatką, lecz nie powiem że nie czytałam sagi S. Meyer z przyjemnością. może i trochę tandety jest w owych książkach, lecz o to chodziło mi w czasie ich czytania. Po pięciu latach studiów. marzyłam o takiej prostej odskoczni, więc ja osobiście mogę polecić. :)

esa | 2011-04-30

WRESZCIE KONIEC! Nie rozumiem fascynacji nad ta książką. Poziom dialogów i opisów równy uczniowi 2-giej klasy gimnazjum (O ILE NIE GORZEJ), fabuła...odgrzewany kotlet pt wampir. Coś mi się tak wydaje, że Stroke przewraca się w grobie, a "prawdziwy Dracula" sam przebił się osikowym kołkiem jak poznał wampirzy świat Pani Meyer.

Arek | 2014-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2014

Niestety wszystko tu było mdłe i nijakie, czasem pod nosem się śmiałem z Belli jej głupoty. Do tego tak nierealne psychologicznie, po prostu nielogiczne, no ale trudno, do tego chyba już przyzwyczaja nas Meyer. Skąd jej popularność nie wiem, może z tego tylko że pisze o miłości, niektórzy mówią że pięknie pisze o miłości, zostawiam to waszej ocenie.

Moja ocena 3/10

Kiwi_Agnik | 2012-11-30
Przeczytana: 29 września 2012

Zawiodłam się na drugiej części Sagi Pani Meyer, momentami książka była tak nudna, że zastanawiałam się czy dotrwam do jej końca.

Dotrwałam... i w drugiej połowie powieść rozkręca się i staje się interesująca, a akcja rozbudowuje się, czyta się ją szybko i przyjemnie, aczkolwiek książkę przeczytałam tylko z ciekawości.

Ogólnie lektura przeciętna.

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Księżyc w nowiu” to kontynuacja „Zmierzchu” autorstwa Stephenie Meyer. Tak jak w pierwszej części serii, akcja rozgrywa się w Forks, ale także we Włoszech, w Wolterze - mieście, w którym mieszkają Volturi.
Główni bohaterowie to Bella Swan (wł. Izabella) - drobna, długowłosa brunetka z oczami, Edward Cullen - chłopak o mlecznym odcieniu skóry z kasztanowo-rudymi włosami, oraz Jacob Black - przyjaciel Belli o długich, czarnych włosach, które w trakcie książki ścina.

Bella nie może się pozbierać po rozstaniu z Edwardem. Pomaga jej w tym przyjaciel, Jacob. Jednak dziewczyna wciąż myśli o swoim byłym chłopaku. Ostatecznie, to ona ratuje go w Wolterze i razem wracają do Forks.

Wydarzenia w książce są bardzo interesujące i często także nieprzewidywalne. Gdy już zacznie się czytać, to traci się kontakt z rzeczywistością. Akcja nikogo nie znudzi. Ciężko jest przerwać czytanie książki, nawet na końcu rozdziału.

Język jest starannie dobrany do każdej postaci. Po wypowiedziach można nawet...

Wkp | 2013-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2013

OCH BELLO OCH EDWARDZIE, TOM 2

Bella i Edward są ze sobą. Przez chwilę. Ed rzuca Bells i wyjeżdża z rodziną. Bells pogrąża się w rozpaczy. Zaprzyjaźnia z Jackobem i zaczyna narażać życie, bo odkrywa, że w przypływie adrenaliny miewa wizje z Edwardem...

Stephenie Myers nie umie pisać. To fakt, który trzeba zauważyć już na początku. To, że zrobiła sukces, to wielka zasługa speców od marketingu, którzy na siłę uczynili z niej zastępstwo na puste miejsce pozostawione w literaturze po skończeniu Harry'ego Pottera. Niestety do Harry'ego Sadze Zmierzch jest nie tyle daleko, co skrajnie nie osiągalnie. Poza tym sama fabuła nie ma w sobie nic oryginalnego, zaskakującego czy intrygującego. Autorka nie dość, że z dwójki głównych bohaterów zrobią nierealne w najmniejszym stopniu postacie, o skrajnie głupich zachowaniach i absolutnym braku logiki w tym, co robią (Edward ma już 110 lat, a wydaje się głupszy niż kilkuletnie dziecko - czyżby wampiryzm pozbawiał mózgu? Niestety nie. Bowiem i...

Cezar Kolcz | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Mam BARDZO mieszane odczucia względem fabuły. Wybór którego dokonała bohaterka wydaje mi się bardzo nielogiczny. Wydaje mi się, że wytłumaczenie fabularne tego wyboru było niewystarczające - za to duży minus. Plusem jest to, że mimo oglądania filmu na podstawie książki dwukrotnie - książka mi się nie nudziła.

Rydzek | 2010-09-19

Wstyd mi było, że sięgam po tę sagę. Phi, cały świat to czyta. No cóż babka miała dobry pomysł, dobrze i szybko się czyta. Druga część była o tyle dobra ze względu na Jacoba który nadał jej trochę życia. Sami powiedzcie ile można czytać o tym nieszczęsnym Edwardzie?