Dziedzictwo Tilsitów

Tłumaczenie: Małgorzata Ławacz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wszystko dla pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Tilsit inheritance
klasztor, wyspa, przeszłość, dramat
Edyta

Ginny Tilsit, która przez kilka lat przebywała w szkole klasztornej w Puerto Rico, spędza wśród koleżanek i zakonnic swój ostatni dzień przed powrotem do domu na karaibską wyspę St.Nicolas. Spokój tych chwil zostaje zakłócony wizytą Isobel Tilsit, ciotki, o której istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Okazuje się, że ojciec Ginny ukrywa coś przed córką - nigdy nie mówi o przeszłości ani powodach, które zmusiły go do opuszczenia rodzinnej Anglii. Powoli dramatyczna prawda o rodzinie Tilsitów wychodzi na jaw...

źródło opisu: nota wydawcy

betulek | 2017-06-23

Na plus - relaksujący spokój tej opowieści. Oczywiście są tajemnice i rozterki, w końcu to babskie czytadło, ale bardzo dobrze zakamuflowane wśród sugestywnych opisów przyrody, ogrodów, plaż, gry świateł... to było bardzo przyjemne doświadczenie.
Na minus - bohaterka, która podobno na naszych oczach dojrzewa, ale wątpię. Wszystko w jej życiu dzieje się mimochodem, jakby brała tylko to, co przypłynie z nurtem zdarzeń. Nie podejmuje decyzji, nie ma osobowości, ma tylko wyuczone zachowania i cel - wyjść za mąż za jednego ze znajomych, tego albo tamtego, no raczej tego, bo tamten daleko, dobra, jednak jadę do tamtego. Miazga.
Ale opisy Karaibów piękne :)

Monia | 2018-01-18
madziq | 2015-04-17
Joanna | 2014-08-16
akasia3232 | 2012-05-07
Przeczytana: 07 maja 2012
molik | 2011-06-30
Anna | 2017-09-05
Eda | 2017-07-14
Na półkach: Przeczytane, Dawno temu...
Przeczytana: 1999 rok
Magda MS | 2017-06-17